Люди

Власна справа з нуля. Франківських жінок безкоштовно навчають бізнесу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківську вдруге стартували безкоштовні курси «Успіх в бізнесі 2020» для жінок. Проводять їх у режимі онлайн на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Про це Суспільному розповіла координатора проєкту, завідувачка кафедри прикладної економіки ІФНТУНГ Уляна Бережницька.

«Це курс з основ започаткування і ведення підприємництва від азів і до того моменту, щоб людина могла приступати до роботи. Ми його поділили на умовних шість блоків: «Від бізнес-ідеї до бізнес-плану», «Аналіз ринку і маркетинговий план», «Фінансова грамотність», «Організаційні та юридичні основи започаткування бізнесу», «Бухгалтерія» і «Робота з психологом», – розповідає викладачка.

Ідея проводити курси для жінок не означає, що організатори нехтують увагою чоловіків, каже Уляна Бережницька:

«Сталося так, що ми побачили конкурс гендерних ініціатив від українсько-канадського проєкту «ПРОМІС», подали заявку, ідея сподобалася конкурсній комісії і ми так розпочали. Нас також підтримав виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради. І вже сьогодні, не маючи грантових коштів, ми продовжуємо завдяки фінансуванню з коштів міського бюджету».

За її словами, такий підхід до викладання важливий, адже знання повинні отримувати ті, хто цього потребує. Навчатися приходять різні жінки. Минулого року серед заявок було 40% від безробітних, 8-10% – від студенток, 30-35% – від найманих працівниць.

Започаткувати власну справу не тільки після закінчення таких курсів, а й під час навчання – абсолютно реально. У цьому переконують Алла Нагірна та Вікторія Козубаш, які були учасницями минулорічних курсів і саме під час навчання запустили спільний бізнес із переробки равликів.

«Насправді, потрібно одразу втілювати власну ідею. Адже кожна лекція дає великий багаж знань, і щоб отримати результат, потрібно невідкладно впроваджувати це на практиці. Тоді ти не просто слухаєш, а й працюєш, і звертаєшся до викладачів із різними питаннями», – каже Алла Нагірна.

За словами Уляни Бережницької, наразі на курсах навчаються 40 жінок. Курси триватимуть два місяці. Організатори планують продовжувати їх і згодом не обмежувати гендерними ознаками.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.