Здоров’я людини багато в чому залежить від того, чи вистачає організму певних вітамінів і мікроелементів. Це стосується і зору. Є вітаміни і мікроелементи, які позитивно впливають на стан очей. При незбалансованому харчуванні організму може не вистачати тих чи інших корисних речовин, і в цьому випадку виникають проблеми із зором. Однак слід розуміти, що вітаміни для зору не здатні «вилікувати» короткозорість, далекозорість або астигматизм. Ці порушення пов’язані з неправильною формою очного яблука і особливостями заломлюючих середовищ ока, і виправити це прийомом будь-яких вітамінів або біологічно активних добавок (БАДів) не вийде. Однак приймати вітаміни для очей варто, якщо вас мучать питання:
-
як нормалізувати роботу очей;
-
як пригальмувати вікові зміни сітківки;
-
як забезпечити живлення сітківки при наявності її дистрофії, яка може зустрічатися при високому ступені короткозорості.
Більшість вітамінів не синтезується в організмі. Це означає, що корисні речовини повинні надходити ззовні, з їжею. Але, по-перше, людина може не вживати певні продукти, просто тому що вони ї не подобаються.
По-друге, є сезонні продукти, які періодично зникають з полиць магазинів або значно дорожчають, в той час як вітаміни очам потрібні цілий рік. Саме тому рекомендується користуватися різними вітамінними комплексами і БАДами. Але щоб уникнути можливих проблем перед початком курсу обов’язково потрібно отримати консультацію фахівця!
Які вітаміни корисні для очей
Вітамін A, або ретинол, зміцнює рогівку ока і позитивно впливає на гостроту зору. Якщо організму його бракує, з’являються проблеми з синтезом зорового пігменту, виникає так звана куряча сліпота – неможливість чітко бачити предмети в сутінках або в темряві. Також може порушитися сприйняття кольорів. Вітамін A міститься в чорниці, моркві та грейпфруті, яловичій і свинячій печінці, риб’ячому жирі. Його добова норма для дорослої людини становить 1,5 мг.
Вітамін B1, або тіамін, відповідає за безперебійну передачу нервових імпульсів між зоровою системою і головним мозком, а також сприяє нормалізації внутрішньоочного тиску. Він міститься в пшеничному хлібі з муки грубого помелу, сої, шпинаті, а також в свинячих і яловичих нирках і печінці. Дорослому чоловікові на добу потрібно від 1,2 до 2,1 мг тіаміну, а жінці – від 1,1 до 1,5 мг.
Перед вибором тих чи інших вітамінних засобів проконсультуйтесь з офтальмологом.
Comments are closed.