Люди

Відтворити давню фотографію. У П’ядиках селяни знялися як 100 років тому

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На свято Петра і Павла мешканці села П’ядики Коломийського району зробили фотографію у вишиванках біля дерев’яної церкви. Точно так, як їхні предки 100 років тому.

12 липня 1922 року, на свято Святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла, жителі П’ядиків зафіксували історичну мить, зробивши фотографію у вишиванках на пагорбі біля дерев’яного храму Покрови Пресвятої Богородиці. Світлина збереглася в колекції Мирослава Книгницького та його мами пані Анни Книгницької, сторічної жительки села, повідомляють на сторінці Парафії Покрови Пресвятої Богородиці, пише Репортер.

Пан Мирослав звернувся до отця Романа Площака, отця Ігоря Дрогомирецького та церковного братства й сестринства, які допомогли відтворити світлину у більших масштабах. Зокрема, в центрі села та біля церкви світлину встановили пані Мирослава Беркещук, пан Ярослав Остафійчук та пані Світлана Стефурак.

Варто сказати, що світлину 1922 року зробив знаний коломийський фотограф Александр Кіблер.

Дякуємо всім ідейникам та ініціаторам дійства. Сьогодні, 12 липня 2022 року, парафіяни Парафії Покрови Пресвятої Богородиці, жителі села П’ядики та всі присутні відтворили історичну мить на тому ж п’ядицькому пагорбі біля дерев’яної церкви. Зафіксувала мить і зробила світлину відома коломийська фотомисткиня Марія Латчук. Дякуємо Богу за все! Дякуємо ЗСУ! – йдеться у дописі.

Читайте також: Не втомлюємось допомагати. Волонтери у Франківську просять не забувати про війну

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні