Люди Фото

Відомий архітектор Віктор Зотов запропонував знести у Франківську хоч одне архітектурне рагульство

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В «Urban Space 100» відбулася відкрита лекція відомого українського архітектора Віктора Зотова про урбаністику в місті. Послухати киянина прийшло чимало молодих архітекторів, дизайнерів та просто активних людей, кому цікава тема урбаністики. Серед присутніх був і головний архітектор міста Володимир Гайдар.

IMG_0932

Головними тезами майже двогодинна лекції від Віктора Зотова були – справжність, простота та відкритість, які повинні бути у міському середовищі.

IMG_0929

«Сходи, паркани, реклама – це зло, – говорить Зотов. – Має бути відкритий доступ, простір».

IMG_0930

Архітектор показав наслайдах кілька прикладів відкритих і доступних просторі в інших країнах, наприклад, площі в Сан-Марко, Барселоні.

IMG_0942

«Тут нічого не набудовано, рівна площа, лише люди, голуби, ну і ще, можливо, переносні парасольки. Все, – коментує Зотов. – Там цінують простір. Найцінніша властивість площі тоді, коли вона наповнюється людьми. У Києві на Хрещатику – фонтани, які займають 30 % території, стінки, ялинки, палки, розкладки, машини. Людям там нема, що робити. Місто – це простір між людьми. Так ще Аристотель казав».

IMG_0951

 

За словами архітектора дуже класне починання в «Теплого міста» – зробити в Івано-Франківську ще кілька пішохідних вулиць, зокрема вулицю Вірменську та Грюнвальдську.

IMG_0977

«Я впевнений, що вийде, – говорить Віктор Зотов. – Але важливо включити транспортників, які би сказали, що в місті можна, а що ні. Франківськ точно попереду в Україні щодо цього. В Києві я не знаю жодної пішохідної вулиці. Про їх створення навіть не говорять. П’ять років тому я заговорив про це, ідею сприйняли, як ідіотизм. В столиці 3 млн. населення, а тут 200 тисяч. Потім раз Майдан і рік ніхто не їздить. Зробили опитування, виявилося, що деякі водії оцінили покращення транспортного руху. Пішохідні вулиці – дуже важливо».

IMG_0965

Також за словами архітектора важливе вміння цінувати справжнє.

«Я вперше в Івано-Франківську і тут є відчуття Європи, – говорить Зотов. – Від Києва до Франківська, так само, як від Франківська до Амстердама. Тут є європейськість і куча автентики – оцього справжнього».

IMG_0957

Що не сподобалося у місті? Показуючи на засклений будинок навпроти Білого дому, каже, рагульство в архітектурі – це випробування, яке нам треба пройти. Мовляв, як буде воля більшості, такого може не бути.

«Я надіюся, що саме звідси підуть якісь зміни, – каже на завершення лекції Віктор Зотов. – У мене до вас буде прохання знести щось, що буде прикладом для всієї України».

IMG_0922

Довідка: Віктор Зотов – засновник архітектурного бюро «ZOTOV&CO», яке спеціалізується на сучасній архітектурі та урбаністиці, орієнтуючись перш за все на європейську архітектуру.

Він є засновником і куратором міжнародного архітектурного фестивалю «CANactions».

Віднедавна Зотов один з членів журі міжнародного архітектурного конкурсу «Child-friendly public space», який проводиться для Івано-Франківська.

Фото: Василь Гошовський

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні