Люди

Вакцинація від кору: що важливо знати франківцям під час війни (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Франківські медики кажуть, під час війни ризик поширення інфекційних захворювань зростає. Тож нині як ніколи варто дбати про власний захист. Зокрема важливою є вакцинація від кору, пише Репортер.

Франківські медики закликають вакцинуватися від кору

Кір — небезпечне дуже заразне вірусне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше кором хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, то заразитись може і дорослий.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі 30-40 мільйонів дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень, – розповідає сімейна лікарка ОКЛ, національна тренерка ЮНІСЕФ з питань вакцинації Уляна Шпільчак. – Перші симптоми нагадують грип чи ГРВІ, висипка з’являється вже через 5-7 днів. Потім з’являються висока температура, нежить, кашель, іноді блювання і пронос. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Специфічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти за допомогою вакцинації.

Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. За словами Уляни Шпільчак, цьогоріч кількість охочих імунізуватися суттєво зросла. Як серед франківців, так і серед внутрішньо переміщених осіб.

Перше щеплення від кору роблять у 12 місяців, планову ревакцинацію – у 6 років, – каже Уляна Шпільчак. – Але якщо ви з якигось причин пропустили вакцинацію за Національним календарем щеплень, то можете зробити її у будь-який момент. Також можна комбінувати вакцини. Наприклад, дітям, які йдуть в перший клас ми одночасно вводимо вакцину від, дифтерії, правця, поліомієліту та КПК (кір, паротит, краснуха).

Діти можуть отримати щеплення у медзакладах безкоштовно – усі препарати якісні та безпечні. І хоч наразі, зважаючи на війну та велику кількість охочих імунізуватися, вони у дефіциті – нових поставок очікують вже у липні.

У поліклініках наразі вакцин нема, бо ті що були ми використали, а нові поставки будуть у липні, – говорить сімейна лікарка. – Але якщо ви не хочете чекати, то вакцину можна купити в аптеці та вакцинуватися у свого лікаря. Єдине, потрібно пам’ятати, що від моменту покупки до вакцинації має пройти не більше двох годин. Адже вакцина повинна зберігатися у відповідних температурних умовах.

Також лікарі радять імунізуватися принаймні однією дозою дорослим – якщо є сумніви чи хворіли колись цією недугою, або ж не вакцинувалися взагалі. Адже хвороба може згодом призвести до серйозних ускладнень. Наприклад, запалення легень чи головного мозку. Щоправда, вакцинації від кору державним коштом дорослим не проводять.

#вартовіздоров_я

Авторка: Ірина Гаврилюк

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.