Люди

Вагітність за низького АМГ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Чи можна завагітніти за низького показника АМГ? Лікарі кажуть, що немає такого граничного показника АМГ, за якого вагітність була б виключена. Якщо коротко відповісти, то можна завагітніти. Але зазвичай таке питання означає інше: чи можлива самостійна вагітність за низького АМГ? Відповідь на це питання не така однозначна.

0avMZljIgYaVQb-W6rADnOO5r9XT-fIzN8xy6g0IGkNMQHyljOBAhuQUSIarmDxECls1N6h2nZSdmovN5jHJji5e4c5HLeLGfyP5WJ80BCKcN3ef7EUCt5F0Ew442g

Детальна інформація про антимюллерів гормон за посиланням: https://mdclinics.com.ua/ru/uslugi/amg/

У чому проблема низького АМГ

АМГ, або антимюллерів гормон, є показником оваріального резерву. Так називають запас ооцитів у організмі жінки. Новонароджена дівчинка має 250–300 тисяч фолікулів — це її запас на все життя. Після досягнення статевої зрілості під впливом гормонів щомісяця один із фолікулів дозріває і перетворюється на яйцеклітину. Одні з них запліднюються і дають початок нового життя, інші ні, тоді яйцеклітина руйнується і починається менструація. Неважко підрахувати, що така доля стосується лише невеликої частини всього запасу, кількох сотень. Доля інших різна: деякі ооцити залишаються в режимі очікування сигналу від гормонів, інші поступово руйнуються. Приблизно до 35–37 років у жінки стабільний оваріальний резерв, а тоді він починає швидко зменшуватися.

Низький оваріальний резерв означає знижену фертильність. Саме цей стан показує низький АМГ. Інакше кажучи, у жінок з низьким АМГ невисокі шанси завагітніти самостійно, хоч і не виключені повністю.

Що робити, якщо низький АМГ

Якщо у жінки низький показник АМГ, це може бути фізіологічним станом, завершенням її дітородної здатності у разі досягнення певного віку. Але низький АМГ зустрічається й у молодих жінок. Зазвичай вони дізнаються про це саме тоді, коли проходять обстеження у репродуктолога через відсутність вагітності.

Лікарська тактика у таких випадках наступна. Якщо обстеження не виявляє інших проблем, жінці пропонується протягом найближчих шести місяців спробувати завагітніти, виконуючи рекомендації лікаря. Відкладати спроби не рекомендовано, оскільки оваріальний резерв, а разом з ним і шанси на зачаття, продовжують зменшуватися. Якщо через пів року активних спроб вагітність все одне не настає, розв’язанням проблеми є ДРТ — одна з допоміжних репродуктивних технологій.

ЕКЗ за низького АМГ

ЕКЗ дає можливість завагітніти навіть за дуже низького АМГ, вся справа лише у виборі протоколу. Чекають, поки в яєчниках дозріють яйцеклітини. Цикл може бути стимульованим чи природним, залежно від показників АМГ. Якщо вони дуже низькі, то стимуляція марна. Дозрілі яйцеклітини, або хоча б одну, якщо цикл природний, витягують і поміщають у лабораторний посуд, куди додають підготовлену сперму (ЕКО) або один сперматозоїд, який вводять всередину яйцеклітини вручну (ICSI).

t84Yx1MadHkDXzbntlweI0Z9VKZfg0xbfN-HN_Q69EH87AMZAAz-z2PqdbD1Ed0a9y5vlVLJE9dlLxn-vr8Z0W3T4f5YhTv9sLytotOgPthpEffas3BW1yp-rRqQOw

ЕКЗ з донорською яйцеклітиною

Іноді оваріальний резерв настільки низький, що яйцеклітину отримати не вдається. Розв’язання цієї проблеми — ЕКЗ з донорською яйцеклітиною. Цей метод має свої переваги. Наприклад те, що донорські ооцити мають гарантовану високу якість, а значить, максимальні шанси на те, що процедура виявиться успішною.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні