Сьогодні, 19 січня, Івано-Франківськ відзначає свято Хрещення Господнього. У центрі міста стоять льодяні хрести, у центрі міста та під церквами відбувається загальноміське освячення води.
А на річках та на міському озері люди купаються у крижаній воді, переймаючи часточку її цілющості, аби запастися здоров’ям на цілий рік. Як франківці відзначають Хрещення Господнє на Бистриці, бачив “Репортер“.
До теми: Купання на Йордан. Чи є в тому користь і духовність розповідають священик, “морж” та лікар
ДОВІДКА
Йордана (Водохреща, Богоявлення) – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов’язують хрещення Христа в ріці Йордан.
Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в Йордані. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва – Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець – в голосі, Син Божий – у плоті, Дух Святий – у вигляді голуба.
Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.
В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі посвячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що водохрещенська вода не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року. Дехто схильний вважати, що цьому сприяє срібло від хреста, який священик занурює в воду під час обряду.
Христос хрестився!
Comments are closed.