Люди

У Верховині продовжили збір білих грибів на 10 000 супів для фронту. Потрібна допомога (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

На Верховинщині триває збір грибів для 10 000 порцій супів захисникам. Ідея належить столичному благодійному фонду “Мураха” та найвідомішому грибареві України Юрію Соломченку.

У Києві вже приготували та передали на фронт 7400 порцій. Наразі потрібно зібрати ще близько 400 кг білих грибів, аби досягнути задуманих 10 000 порцій супів. Цих вихідних волонтери ініціативи вдруге вирушили в експедицію до Верховини, аби поповнити грибний запас, пише Репортер.

Андрій Боєчко збирає гриби на Верховинщині

Як розповів керівник центру спротиву окупації “Мураха” Андрій Боєчко, на три дні на Верховинщину цього разу вирушили 10 волонтерів. Традиційно їм допомагає збирати гриби Юрій Соломченко. Втім, за словами Боєчка, грибів у горах вже менше. Тож допомога небайдужих не завадить.

Ми мали за мету дозбирати 300-400 кг грибів та досушити. За перший день вдалося назбирати на три кілограми сушених. Місцеві теж по трохи приносять, приєднуються до збору. І ми самі збираємо. Щось назбираємо, щось докупимо. Грибів багато на базарі у Верховині продають, – говорить Андрій Боєчко.
Ціль - 10 000 порцій супів з грибами
Каже, хоча ініціатива і не набрала великого масштабу, все ж час від часу люди надсилають ініціативі білі гриби. Так, один хлопчина з Чернівецької області прислав 10 кг, одна дівчина з-під Івано-Франківська вислала майже три кілограми,  з Болехова та Калуша – ще по кілограму. Людям, які допомагають грибами БФ “Мураха” виписує дипломи з подяками, а їхні  прізвища клеять на пакети з супами.
Акція не вийшла масова, але ми будемо це робити, бо багато хлопців зі Львівщини, Івано-Франківщини, Закарпаття воюють і просять, – каже Боєчко.
Центр спротиву "Мураха" збирає гриби на Верховинщині

Центр спротиву окупації “Мураха” підтримує зокрема коломийську 10 гірсько-штурмову бригаду “Едельвейс”, “ДУК “Правий сектор”.

З ДУК‘ом власне у 2014 і робили ініціативу “Грибна рота України”. Цього року майже всі члени “Грибної роти” воюють під Херсоном.
Вони просять.  Ми для них, в принципі це все і зробили – для тих, хто звик. На жаль, люди кволо реагують на це. Не знаю чому, може, тому що довго йде друга стація війни. Але нічого, ми зробимо, – додає Андрій Боєчко.
Гриби для 10 000 порцій супів

Нагадаємо, перша експедиція на Верховинщину зі збору грибів на 10 000 порцій супів відбулася на початку вересня. За два дні вдалося назбирати 400 кг білих грибів. Загалом на 10 000 порцій потрібно 100 кг сушених грибів.

Аби долучитися, можна написати Андрію Боєчко, БФ “Мураха” чи Кухарській сотні столиці.
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.