Люди

На Верховинщині волонтери збирають гриби для 10 000 порцій супів захисникам (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Волонтери поставили ціль зібрати 100 кг сухих білих грибів, аби приготувати супи українським захисникам. Наразі вдалося зібрати близько 70 кг. Тож запрошують долучатися усіх охочих допомогти.

Ідея належить благодійному фонду “Мураха” та найвідомішому грибареві України Юрію Соломченку. Першу партію з 1400 порцій супів уже виготовили в столиці й днями вона поїде в напрямку Ізюму, пише Репортер.

Ініціатива народилася у 2014 році. Разом з Василем Абрамівим “Смерекою” і Юрком Соломченком з Верховинщини заснували ініціативу “Грибна рота України”, розповідає Андрій Боєчко, керівник центру спротиву окупації “Мураха”.  Вони збирали гриби, сушили й відправляли ДУКу.  Цього року майже всі члени “Грибної роти” воюють під Херсоном.

З 5 по 10 вересня волонтери БФ “Мураха” та волонтери з Верховини й Косова збирали та сушили гриби на високогірній полонині Дуконя.

Ми зв’язалися із Василем, що було б дуже добре назбирати хлопцям грибів. Тим більше в цьому році природа дала. Як завжди у такий важкий рік багато грибів і ягід, – розповідає Андрій Боєчко в ефірі Першого західного. – Від нас ми зібрали команду. Сіли на потяг. Юра Соломченко організував три машини. Домовилися з місцевою адміністрацією, щоби виписали нам пропуски на полонину Дуконя, з прикордонниками, з Верховинським НПП.

Волонтери жили в Свято-Троїцькому монастирі та збирали гриби. Браття монастиря надали баньку для сушіння гриби. Також допоміг Іван Крамар – надав сушарку та долучався до збору і сушіння грибів.

За два дні вдалося назбирати 400 кг білих грибів.

Ми не виконали план. Планували привезти 100 кг сушених, які нам потрібні для 10 000 порцій. Але люди допомагають, – каже Боєчко. – Я зробив допис у Facebook, товариші його поширили і жителі Карпат вже зараз нам допомагають з грибами. А “Кухарська сотня столиці”наразі підготувала 1400 порцій супів, які вже в середу ми повеземо в Ізюм.

Боєчко розповідає, що наразі отримав вже 55 кг сушених грибів. Ще 15 кг йому надіслали днями. Аби долучитися, можна написати Андрію Боєчко, БФ “Мураха” чи Кухарській сотні столиці.

Кухарська сотня за місяць виготовляє 40000 порцій супів. Ми запланували 10 000 грибних супів, бо це такий тестовий варіант. Гриб буде ще два-три тижні, а потім зникне, – говорить Боєчко. – Якщо ми отримаємо більше грибів, то я вже маю звернення від понад 10 київських, житомирських, харківських організацій, які готові примати гриб і класти в сухі супи, які вони роблять.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.