Люди

“У трилітрову банку чотири літри води не влізе”, – суддя про 85 депутата франківської облради

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 14 грудня в Івано-Франківському окружному адмінсуді розпочалось третє засідання у справі Марії Ткачук проти голови обласної ради.​

Справу веде суддя Ігор Главач. На засідання з’явилась позивачка Марія Ткачук та адвокат Віталій Козак, а також представниці обласної ради, начальник відділу правової та кадрової роботи Лілія Млиниська, пише “Репортер” з посиланням на Бліц-Інфо.

На початку засідання юристка облради подала клопотання про залучення третьої особи без висунення самостійних вимог. Мова йде про обласну раду. Млиниська аргументує, що до обласної ради вибрано 84 депутати. Тож призначення 85-го депутата заблокує роботу ради та зробить всі її рішення неправочинними. Водночас, наголошує представниця облради, попереднім судом не визначено, на місце якого депутата має бути призначена Марія Ткачук.

На це адвокат Ткачук заявив, що проблема облради надумана, оскільки є рішення окружного амінсуду від 10 грудня 2015 року замість кого Марія Ткачук має стати депутатом, а повноваження Сергія Коцюра вважаються достроково припиненими автоматично. Відтак він подав суду постанову Центральної виборчої комісії “Про дострокове припинення повноважень усього складу Івано-Франківської обласної виборчої комісії”.

“Зобов’язати Івано-Франківську обласну виборчу комісію після сформування її нового складу до 17 жовтня 2016 року включно вирішити в установленому законодавством України порядку питання стосовно визнання обраною та реєстрації Ткачук Марії Михайлівни депутатом Івано-Франківської обласної ради”, – йдеться в постанові.

Однак, як зауважив суддя у результативній частині вироку є тільки про те, що Ткачук мають призначити депутатом, однак не написано замість кого. Втім, адвокат Козак наполягав, що Коцюра позбавили повноважень автоматично. На це юристка облради відповіла, що в світі документів нічого не буває автоматично.  Відтак, визнання Марії Ткачук депутатом облради зробить її не 84, а 85 представником. Схожої думки і суддя Главач.

“Зрозумійте, що у трилітрову банку чотири літри води не влізе”, – зауважив суддя перед тим, як вийти у нарадчу кімнату, аби прийняти рішення щодо поданих клопотань сторін.

Опісля Ігор Главач постановив відмовити у залученні третьою стороною обласну раду.

До теми: У Франківську Марія Ткачук судиться за місце в облраді

Друге клопотання надійшло від Марії Ткачук про залучення до матеріалів витягу стенограми питання обрання Ткачук. Оскільки, на думку Млиниської, вибрана тільки частина стенограми, яка подає Олександра Сича у поганому світлі просила долучити цілу стенограму, де є й пояснення члена виборчої комісії. Також Млиниська клопотала про зупинення розгляду справи до рішення суду у позові облради до виборчої комісії. Його засідання призначене вже на 9 годину 27 грудня. Відтак суддя знову направився в нарадчу кімнату.

Повернувшись з нарадчої кімнати суддя відхилив клопотання Млиниської про зупинення розгляду справи, адже рішення цієї справи не залежить від іншої. Відтак, суд перейшов до розгляду справи по суті.

Нагадаємо, Ткачук апелює до того, що Олександр Сич не дає їм виконувати депутатські повноваження. Справа в тому, що Марія Ткачук має зайняти в облраді місце свого однопартійця – Сергія Коцюри.

Коцюра пройшов до облради, а потім його призначили заступником міського голови Коломиї. Оскільки за законом, обіймати дві посади водночас він не може, Ткачук оскаржила в суді депутатство Коцюри. Суд зобов’язав виборчу комісію визнати депутаткою Марію Ткачук, оскільки вона в партійному списку – наступна після Коцюри. Однак поки в Коцюри не забрали мандат, він продовжує відвідувати сесію облради.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.