У неділю, 28 травня, у селищі Путила (райцентр Буковини) у 52-й раз пройшло свято виходу вівчарів на полонину.
Для невеликого гірського селища остання неділя травня – вже давно головний день року. Дуже часто вихід на полонину. як і цього року, співпадає зі святом прикордонників (а Путильщиною тягнеться державний кордон з Румунією) – і це лиш додає заходу масштабності, пише відома українська журналістка і краєзнавець Ірина Пустиннікова.
Сценарій дійства, закам’янілий ще у брежнівські часи, для всіх путильчан – щось рідне та звичне, але гостям з інших регіонів видається страшним анахронізмом. Гості не лише дивуються коникам у дикій упряжі з кілограмів новорічного дощика, вони ще й хочуть автентики.
Минулими роками почало здаватися, що гостям вже сюди за автентикою їхати запізно: серед костюмів учасників святкової ходи траплялися шаровари з китайського атласу та уніфіковані дівочі віночки. Та селище, здається, вчасно схаменулося – цього року побачити на виході на полонину щось недоречне було важко.
Вівчарі у великих казанах варили справжню кулешу, показували, як саме роблять вурду, а жінки з Яблуниці провели видовищний покроковий майстер-клас з виготовлення карпатських ліжників.
Захід завжди збирає владний буковинський олімп, от і цього разу його відвідали голови Чернівецьої ОДА, облради, нардепи тощо.
З часу повені 2008 року район втратив практично всі свої дороги – і нині ще перебуває у стані хронічного бездоріжжя. Тож на святі оголосили, що цьогоріч, нарешті, почнеться ремонт ділянки між Вижницею, Великим Рожином Косівського району та Підзахаричами…
На жаль, через нещодавні дощі гуцульська ватра так і не змогла розгорітися належним чином — лише трохи подиміла.
Comments are closed.