Люди Світ

У Надвірнянському районі виявили 9 випадків гострого гепатиту А – 5 дітей у лікарні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Захворіли учні та один вчитель місцевої школи села Білі Ослави.

За повідомленням управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА, з 28 вересня по 5 грудня в Білих Ославах виявили 9 випадків гострого гепатиту “А”. Про груповий осередок інфекції повідомив Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України.

П’ятеро людей госпіталізували до інфекційного відділу Надвірнянської районної лікарні, чотирьох – у інфекційну лікарню Франківська. Станом на 6 грудня на лікування залишається 5 дітей.
Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України вживає протиепідемічні та профілактичні заходи, щоб не допустити поширення захворювання.

Нагадаємо, цьогоріч випадок захворювання на гепатит А виявили у Калуші – захворіла доросла людина.

Вірус може потрапляти в організм здорової людини із забрудненими продуктами (овочами та фруктами), водою. Крім того, він легко передається від людини до людини.

У більшості випадків хвороба починається гостро, з підвищенням температури до 38, 5 0С протягом перших 2-3 днів, з ломотою в тілі, можливим першінням у горлі. Хвора людини відчуває  загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, іноді характерна блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер`ї. На третій день захворювання сеча набуває темного забарвлення (кольору міцного чаю чи пива). Можливе свербіння шкіри.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.