Люди

У Коломиї перейменують вулиці іменами загиблих героїв – Степана Тарабалки, Юрія Руфа та Мирона Забарила

Google+PinterestLinkedInTumblr

У Коломийській громаді перейменують перші вулиці. Вони носитимуть імена українських захисників, поетів, почесних громадян та військових.

Рішення про перейменування ухвалили під час третього засідання топонімічної комісії міськради, повідомляє голова громади Богдан Станіславський, пише Репортер.

Члени комісії надали пропозиції по 28 вулицях, три запропонували не змінювати, одну забрали з переліку. Одноголосно комісія прийняла рішення про перейменування п’ятьох вулиць: Антона Чехова, Михайла Лермонтова, Івана Шарлая, Михайла Білоскурського, Станіславського, – йдеться у дописі.

У Коломийській громаді ці вулиці носитимуть імена:

  • Степана Тарабалки – військового пілота, Героя України, який загинув у бою з російськими окупантами, захищаючи від бомбардувань мирних жителів. Відзначений орденом «Золота зірка». Його іменем пропонують перейменувати вулицю Антона Чехова.

Читайте: На Коломийщині мати загиблого пілота хоче відкрити оздоровчий центр для військових (ВІДЕО)

  • Василя Нагірного – почесного громадянина Коломиї, краєзнавця, журналіста, документаліста. Його іменем пропонують перейменувати вулицю Михайла Лермонтова.

Читайте: Забарилові «миронівці». Історія коломийського добровольця з перших днів війни (ФОТО)

  • Мирона Забарила – коломиянина, майора батальйону оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького Національної гвардії України. Він — один з ініціаторів створення Центру національно-патріотичного виховання та допризовної підготовки в селі Кубаївка. Загинув у бою з російськими окупантами на Київщині. Його іменем пропонують перейменувати вулицю Станіславського.
  • Юрія Руфа – українського поета, вченого, родом з Коломиї. Чоловік був членом екзаменаційної комісії Коломийського політехнічного коледжу. З перших днів відкритого вторгнення в Україну пішов добровольцем на фронт. Загинув у бою з військами РФ на Луганщині. Його іменем пропонують назвати вулицю Івана Шарлая.
  • Василя Вишиваного – полковника Легіону УСС, політика, дипломата. Своє життя присвятив Україні, за що й був вибитий росіянами. Його іменем пропонують перейменувати вулицю Михайла Білоскурського.

Надалі громадські слухання щодо перейменування вулиць у Коломийській громаді відбудуться 1 серпня о 14:00 у малому залі Народного дому.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.