Люди

У Коломиї оперний співак з Гостомеля змінив фрак на робу і рятує будівлю ХІХ століття (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Соліст Національної опери України Микола Губчук у Коломиї рятує архітектурну пам’ятку — будівлю польського гімнастичного товариства «Сокіл», зведену 1895 року.

Про порятунок легендарного «Сокола» розповідає ШоТам, пише Репортер.

Він об’їздив увесь світ і збирав повні зали у Відні та Гонконзі, а нині рятує історичну будівлю у Коломиї та запрошує туди світових зірок.

Уже півроку оперний співак Микола Губчук легко змінює метелик і фрак на робу й рукавиці. Разом із дружиною Микола евакуювався з Гостомеля на Франківщину.

Почалися обстріли, висадка десанту в Гостомелі. І це все летіло над нашою хатою: гелікоптери, літаки. Їх збивали. Падало це все у нас у лісі, це було дуже страшно, — згадує Микола Губчук.

До теми: Тут їздили карети. У Франківську мешканці самі ремонтують пам’ятку архітектури

У Коломиї почав волонтерити та разом з іншими митцями рятувати місцеву легенду. Це будівля польського гімнастичного товариства «Сокіл», зведена 1895 року.

Багато років будинок стояв пусткою та почав руйнуватися. Зайшовши сюди, Микола заспівав гімн України і був вражений акустикою залу.

Потім я заспівав ще «Ніч яка місячна» – народну пісню українську. І я відчув, яка тут акустика феноменальна! І я кажу: «Мар’янко, тут треба давати концерти!». І тут: «Філармонія! Філармонія! Давайте робити філармонію!, — Микола Губчук, оперний співак.

Разом митці, волонтери та мерія взялися до роботи. Лише зі сцени вивезли понад 10 причепів сміття. Насамперед відновили залу та почали давати благодійні концерти. Зібрали понад 100 тисяч гривень для 10-ї бригади «едельвейсів».

Микола Губчук став художнім керівником «Сокола» й запрошує сюди світових зірок.

Він нам допомагає втілювати в життя ті мрії, про які півроку тому не міг ніхто й подумати. За півроку діяльності Коломийської малої філармонії у нас з’явилося багато друзів: від Луганської філармонії і до австрійського диригента, композитора Курта Шмідта та японки Хінамі Йоко, — Мар’яна Кодіна, в.о. начальника управління культури і туризму Коломийської міськради.

Ще один подарунок для Коломиї – живе виконання гімну на ратуші. Щодня о 12-й годині над містом лунає баритон, що його знає весь світ.

Виконання гімну на ратуші стало дуже відомою подією не тільки в Коломиї, а й за її межами, люди приїжджали уже на гімн спеціально. Приїздили із Франківська, із Надвірної, з Косова, щоб послухати, — каже Микола Губчук.

Микола з колегами жартують, що скоро поїдуть у тур Перемоги ратушами України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.