Люди Світ Фото

В університеті нафти і газу відкрили пам’ятний знак полеглим в АТО студентам (ФОТО )

Google+PinterestLinkedInTumblr

У середу, 20 вересня, на території Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу  відкрили пам’ятний знак студентам, які загинули на сході. Відкриття знаку приурочили до святкування 50-річчя ІФНТУНГ.


Понад 40 студентів заочників університету захищали цілісність нашої держави в зоні АТО. Двоє з них загинули Тарас Зозуля і Андрій Прошак.


Ініціатива встановити пам’ятний знак належить Мирославу Мазуру, директору інженерно-екологічного інституту, доценту кафедри загальної та прикладної фізики. Загиблі герої були його студентами.

Автор проекту Оксана Мельничук, архітектори – Зоряна Лукомська і Христина Василів, коваль Василь Марцінко.


Андрій Прошак вступив до університету у 2013 році

Тарас Зозуля у 2012 році.


Мирослав Мазур звернувся до студентів і профком підтримав ініціативу.
Пам’ять полеглих студентів вшанували хвилиною мовчання. Пам’ятний знак відкрив ректор університету Євстахій Крижанівський.

Викладачі університету, учасники АТО Ігор Рибіцький і Олександр Заремблюк разом зі студентами і викладачами поклали квіти до пам’ятника.

“Ми втратили своїх університетських дітей, вони своє життя віддали за те, щоб ми могли нині відзначати 50-ліття університету. Студенти йтимуть на заняття і згадуватимуть цих дітей. Ми завжди будемо пам’ятати про цю втрату”, – говорить Крижанівський.

Батькам Андрія Прошака і Тараса Зозулі ректор передав нагороди для хлопців за заслуги перед університетом.

“Мій син любив життя, спішив жити. Любов до України йому прищепили дідусь і бабуся”, – каже мама Андрія – Наталя Прошак.

“Тарас був на сході не довго – 10 днів, але ще цей час він встиг привити у побратимів спогад про себе. Коли відступали від Луганського аеропорту, він кинувся допомогти побратимові і їх накрило градом. Тарасові був 21 рік”, – згадує Світлана Зозуля.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.