Люди

У франківських школах безпідставно вимагають купувати підручники за власний кошт

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

20 березня завершився конкурс, на який виносили електронні варіанти майбутніх підручників для 4 та 7 класів, що будуть надруковані за держзамовленням. Ані їхньої вартості, ані механізму забезпечення ними навчальних закладів ще не визначили, повідомили в управлінні освіти та науки Івано-Франківського міськвиконкому.

Попередження від дирекції школи про те, що підручники в 4-х класах з вересня цього року треба буде купувати батькам власним коштом – а це 1000-1100 грн за 11 книг, – поширила у соціальній мережі Фейсбук Ольга Гургула, пише КУРС.

У мами школяра виникло логічне запитання – звідки така інформація? Журналіст КУРСу з’ясовував у методиста з бібліотечних фондів Інформаційно-методичного центру управління освіти Івано-Франківська Уляни Чупрунової.

Йдеться про підручники для 4 і 7 класів, які зараз проходять конкурсний відбір і повинні замінити попередні.

“Учні 1-3 класів та 5 і 6 забезпечені підручниками відповідно до нового державного стандарту. Для них ми одержали нові книжки з МОН безкоштовно ще минулого року. Діти за ними вже працюють. Відтак замінити планують з 7 по 11 клас та 4 клас – зараз це попередній державний стандарт, старіші підручники”, – пояснює спеціаліст.

За словами Уляни Чупрунової, у 2014 році вийшов Наказ МОН № 1461 “Про проведення конкурсу нових підручинків нового держстандарту для учів 4 та 7 класів”. Вони надруковані в електронному варіанті і винесені на відкритий конкурс на сайті МОН. Другий, вирішальний етап конкурсу, тривав від 2 по 20 березня.

На цьому етапі участь у конкурсному оцінюванні зразків підручників брали вчителі. Методичне об’єднання кожного навчального закладу мало сформувати групу вчителів 3-іх – майбутніх 4-их, і 6-их – майбутніх 7-их класів. І разом з ними розглянути й проаналізувати підручники та подати рецензію.

Раніше версії підручників визначала Комісія Інституту інноваційних технологій, комісія МОН розглядала їх і вибирала підручники-переможці. Зазвичай пропонували 3-4 авторів.

На порталі МОН у фіналі змагалися близько 220 оригінал-макетів конкурсних підручників для 4 та 7 класів. Від шкіл – саме в такій формі приймалися рецензії – надійшло більше 2000 запитів і відгуків.

“Таким чином, зараз ще формується рейтинг підручників, які мають отримати державне замовлення. Тому питання їхньої ціни, доставки, як будуть замовлятися і розподілятися – ці всі питання наразі передчасні”, – каже Уляна Чупрунова.

Методист послалася на Ольгу Николюк, начальника відділення організації видання навчальної літератури Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН. На останньому вебінарі та повідомила педагогам, що й на рівні МОН всі ці питання наразі залишаються відкриті – “механізм реалізації державного замовлення ще тільки виробляється”.

“Чи батьки будуть ці підручники закуповувати, чи будуть якісь відсотки оплачувати – наразі невідомо. Відштовхуватися маємо від закону України, який пише, що держава має забезпечувати підручниками безплатно учнів із числа пільгових категорій”, – каже пані Чупрунова.

Що стосується родин, які не належать до пільгових категорій?

“Не можу навіть прогнозувати”, – відповідає вона.

Минулого року управління освіти і науки Івано-Франківська платило тільки за доставку підручників. Для 40 франківських шкіл плюс одна вечірня школа сума за рік склала більше 100 тис. гривень.

“За доставку підручників у Івано-Франківській області та у Франківську відповідає державне підприємство по торгівлі МОН. Вони доставляють, зберігають, розподіляють, розвозять – і за це виставляють ціну, – уточнює спеціаліст управління освіти. – Вартість же одного підручника, наприклад для 6 класу, надрукованого за держзамовленням минулого року, становила в середньому 17 грн. Але підручники, які надходили у навчальні заклади, були для них і, відповідно, для батьків безкоштовними”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.