Відео Люди Соціум

У Франківську виготовляють рушниці-антидрони для ЗСУ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

До Івано-Франківська переїхала київська компанія, яка виготовляє рушниці-антидрони. Пристрої, які блокують сигнал безпілотників, продовжили виробляти й на Прикарпатті.

З 24 лютого виробники продали 50 таких пристроїв та мають замовлення ще на сотню. Про це розповідає Суспільне, пише Репортер.

Нині антидрони переважно купують благодійні фонди та волонтерські організації

Виготовляти рушниці-антидрони компанія почала у Києві у 2017 році. Тоді вона єдина в Україні займалася створенням таких пристроїв. Через повномасштабну війну виробництво до Івано-Франківська перевезли на початку березня 2022 року. За три тижні облаштувалися та почали роботу.

Зараз над виготовленням пристроїв працюють четверо співробітників компанії, які переїхали з Києва, та ще шестеро прикарпатців. За день вони виробляють п’ять рушниць-антидронів, розповідає виконувач обов’язків директора компанії Ярослав Філімонов.

Якщо раніше основними нашими покупцями були суто силові структури, то зараз наше обладнання переважно купують благодійні фонди та волонтерські організації. Вони замовляють наші девайси для бійців, які перебувають на передовій, — каже Ярослав Філімонов.

Читайте також:

Журналісти на війні. Як франківці з радіо, газети і ТБ захищають країну

З його слів, від початку повномасштабної війни компанія знизила ціну на рушниці-антидрони на 3 тис. доларів. Тепер девайс коштує 12 тис. доларів.

Аби девайс заблокував сигнал БПЛА, потрібно натиснути на кнопку та навести прилад на безпілотник в польоті. Рушниця може безперервно працювати від 30 до 60 хвилин, залежно від акумулятора.

Відстань – приблизно 300-500 метрів. Якщо у військовослужбовців є додаткове обладнання, таке як у РФ – сканер або радар, вони можуть бачити наближення ворожого дрона значно далі й починати працювати на відстані до 3,5 км, — розповідає Філімонов. — Коли ми направляємо рушницю у бік дрона, і він потрапляє у зону дії випромінювання цих перешкод, дрон втрачає зв’язок із супутником, втрачає зв’язок з пультом керування і стає сліпий, німий і глухий.

Начальник виробництва Сергій Левицький каже, що кожен з девайсів тестують на аналізаторі спектра, перевіряють якість випромінювання антидрона. Після повної перевірки девайсу й акумулятора рушницю-антидрон упаковують.

Читайте також:

У пам’ять про маму. Як лікарка з Бучі у Франківську рятує тих, хто «нікому не потрібен»

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.