Люди

У Франківську вручили торти на день народження дітям загиблих бійців

Google+PinterestLinkedInTumblr

У п‘ятницю, 20 січня, в Івано-Франківську волонтери вручили солодкі подарунки двом дітям, які втратили на війні батьків.

Ініціатива належить громадській організації «Дружина воїна», а зокрема – їхньому соціальному проєкту «Кав‘ярня 4.5.0.», пише Репортер.

Ще три роки тому громадська організація дружин бійців започаткувала акцію «Подаруй свято дитині воїна». Жінки  печуть торти на день народження дітям загиблих захисників.

Ми робимо це для того, щоб привернути увагу, щоб ці діти відчули тепло, якого вони, на жаль, уже недоотримують, – каже учасниця організації Олена, яка попросила не називати її прізвища, бо має родичів на тимчасово окупованій території. – На жаль, щороку таких дітей стає більше. Цьогоріч будемо вітати з днем народження 120 дітей.

Ці 120 майбутніх іменинників – не всі діти у Франківську, які втратили когось з батьків на війні. Просто не всі зголошуються: у декого рана ще надто свіжа.

Олена – мама трьох дітей, її чоловік воює вже вісім років. Родина з Луганська, з 2014 року мешкає в Івано-Франківську. Жінка розповідає – спільнота “Дружини воїна” допомагає їй триматись. А ініціатива подарувати свято дітям загиблих допомагає підтримувати дітей з дуже дорослою ношею.

Морально важко. Але ми розуміємо, що це потрібно, – каже Олена. – Ми дорослі, сильні, мусимо з цим впоратись. А вони ще навіть не знають, як це робити. У них має бути дитинство.

Читайте: Цех перемоги. У Франківську танцюристи шиють все для ЗСУ (ФОТО)

Сьогодні торт отримав п’ятирічний Дамир. Його батько загинув на війні у липні 2022 року.

Я зараз намагаюся жити, – каже мама Дамира, Юлія Гоголь. – Дамир ще маленький, він згадує тата, але говорить про це спокійно. А старшому сину 8 років, у нього травма. Він це переживає набагато складніше, розуміє, що відбулося.

До акції може долучитися кожен охочий. Зокрема – допомогти фінансово, щоб дитина загиблого бійця отримала свій подарунок.  Номер карти Приватбанку для допомоги – 5168745017214062.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.