Люди Світ Фото

У Франківську власники електромобілів будуть заправлятися безкоштовно (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Франківську встановили першу зарядну станцію для електрокарів. Розташована вона біля ресторації «Зосина воля», що по вулиці Дудаєва, 10 (позаду супермаркету «Велмарт»). Біля неї припаркувалося вже близько десяти електрокарів, адже ця зарядна станція є універсальною та підходить для всіх.

DSC_1798

Відкриття першої електрозаправки в Івано-Франківську ініціювала платформа «Тепле місто» за підтримки будівельної компанії «Тенко» та «Tesla Club Ukraine».

DSC_1807

За словами координатора напрямку «Енергоефективність» платформи «Тепле Місто» Ігоря Сусяка, відмова від двигунів внутрішнього згоряння і перехід на чисту енергію, нині є беззаперечним світовим трендом, також він додає, що біля однієї електрозаправки зазвичай формується парк із 20 електрокарів.

DSC_1796

«Для всіх цих користувачів заправка буде безкоштовною, – наголосив Ігор Сусяк. – Це світовий тренд він давно розвивається у світі й прижився в Україні. Джерело живлення переважно дають заклади харчування, готелі. Поки заряджається електромобіль, його власник може зайти поїсти чи випити кави. Воно десь окуповується».

Співвласник будівельної компанії “Тенко”та співзасновник ресторації, біля якої встановлено першу франківську електрозаправку Володимир Ясиновський каже, що вони готові розвивати цей напрямок і встановити ще дві заправки для електрокарів.

DSC_1813

«Це щось нове, щось класне, – говорить Ясиновський. – Такого у нас ще не було і воно важливо для кожного. Ми долучаємося до такої світової тенденції та маємо розуміти, що ми є частинка тої Європи, того світу. Люди з «Теплого міста» прийшли до нас і чітко розказали, як це відбувається, для чого воно. Фактично, рішення було прийнято миттєво».

DSC_1819

На відкриття також приїхав керівник «Tesla Club Ukraine» Назар Шимоне-Давида. Він зазначив, що для Івано-Франківська – це історичний момент. Цікаво, що у місті вже є близько 30-40 електромобілів і завдяки такій заправці, їх кількість буде збільшуватися.

DSC_1834

«Людство переходить з двигунів внутрішнього згорання на електромобілі і це логічний крок, – говорить Назар Шимоне-Давида. – Всього по Україні є близько 60 електрозарядок. Вони розташовані по трасах, також біля ресторанів, готелів. У Франківську це поки перша заправка. Маємо на меті, аби їх ставало більше, бо така потреба буде нарощуватися. Це буде, приблизно, як наявність мобільного телефона для людини чи WI-FI в кафе».

DSC_1825

Щодо технічних моментів – зарядка електромобіля може зайняти від однієї до шести годин, в залежності від машини та об’єму батареї. Цієї підзарядки також вистачає на різний кілометраж – від 60 км до 400 (якщо це Tesla).

Також дуже важливо, що відтепер завдяки цій електрозаправці Івано-Франківськ став зв’язуючою ланкою у напрямку Львів – Івано-Франківськ – Чернівці, який об’єднує ключові міста Західного регіону та міжнародне сполучення Україна-Молдова.

DSC_1803

Цікаво, що вже є кілька запитів на встановлення зарядних станцій. Це буде мережа по всій області, приблизно 20-30 штук, які покриють першу хвилю електромобілів.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні