У малому залі Музею мистецтв Прикарпаття відкрилась дуже незвична та цікава виставка авторських плакатів «Народжені в Карпатах».
Виставка експонується в рамках Першого міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір».
За словами куратора виставки, голови секції плакату та графічного дизайну київської організації НСХУ Андрія Будника, цей плакатний проект про особистості, які були народжені у Карпатах. Тут не лише люди, але й явища. Наприклад, стрічка «Тіні забутих предків», яку створено у карпатському просторі.
На виставці представлено 29 плакатів. Їх створили студенти з київської плакатної серії і спеціально для фестивалю «Карпатський простір». Такий проект презентуємо у Франківську вперше.
«Плакат – це такий жанр, який мусить бути на передовій, – вважає Андрій Будник. – Тішимося думкою, що найближчим часом вони будуть надруковані й експонуватимуться на вулицях вашого чудового міста. Маю кілька зауважень, як професійний дизайнер, що місто дещо засмічене рекламою. Її дуже багато – вона заважає одна одній, втрачає сенс. Треба розчищати його. Мистецький плакат має здійснити експансію на вулиці. Вони мають бути надруковані на сіті-лайтах, білбордах, аби люди через
них дізнавалися про визначних особистостей, які народилися тут і принесли славу карпатському регіону».
Також Будник стверджує, що цей проект несе в собі такий виховальний процес. Наприклад, більшість його студентів – зі східної України, які не знають про цих особистостей, але познайомились через це завдання.
«Наприклад, студент з Дніпродзержинська робить плакат про Івана Франка, студентка з Алчевська – про Квітку Цісик, – говорить куратор виставки. – ще одна студентка з Краматорська робить плакат про архітекторів Фердинанда Фельмера і Германа Гельмера, які в Чернівцях побудували театр. Та й взагалі в карпатському просторі збудували близько 200 будинків. Це така терапія».
Також організатори виставки безкоштовно роздають файли з роботами, аби люди роздруковували та поширювали їх. Це така освітня цивілізована акція.
Також відвідувачі виставки можуть залишити повідомлення для розробників плакатів, кого з визначних особистостей, вони ще хотіли побачити на такому мистецькому плакаті.
Comments are closed.