Люди Фото

У Франківську відкриють мистецький простір, що вплине на культуру й економіку міста

Google+PinterestLinkedInTumblr

В Івано-Франківську з’явиться нова культурна платформа DRUKARNYA, яка розташується в будівлі колишньої друкарні у центрі міста. Вона відкриється 8 червня проектом LITORALIS в рамках міжнародного фестивалю Porto Franko Гогольfest.

11473

Ініціатором створення економіку міста є художниця і кураторка Porto Franko Гогольfest Дар’я Кольцова, пише Cultprostir.

«Мені хочеться створити платформу, яка не буде замкнута на одній людині, кураторі або директорі, його пріоритетах і певному пулі авторів. Зараз я працюю над тим, щоб зробити цей простір відкритим і запустити його роботу», – говорить Дар’я Кольцова.

За словами Дар’ї, раніше на території друкарні проходили виставки білоруських товарів і продаж косметики, потім будівлю хотіли зносити, щоб побудувати на її місці супермаркет або житловий комплекс.

До теми: Як у Франківську створюють вуличні меблі біля друкарні(ФОТО)

«Але цю споруду обов’язково потрібно зберегти, – вважає художниця. – По-перше, з нею пов’язана історія міста, особливо недавнього розквіту його культури, а по-друге – в Івано-Франківську, незважаючи на приголомшливий потенціал, критично не вистачає виставкового і лекційного простору. Поява такого може принципово вплинути на розвиток регіону».

Назустріч Дар’ї Кольцовій та її ініціативі пішов власник старої друкарні, а допомогти з ремонтом і обладнанням скверу біля DRUKARNYA відгукнулося багато івано-франківців, в тому числі і режисер Ростислав Держипілський.

DSC_1260

«Думаю, те, що має статися, обов’язково відбудеться, а ми просто опинилися в потрібний момент у потрібному місці з потрібними людьми», – каже Дар’я.

DRUKARNYA стане не лише виставковим простором. Тут буде бібліотека, для якої видавництва «Родовід», «Основи» і «Видавництво Старого Лева» уже погодилися виділити свої книги про мистецтво і культуру.

«Також, ми обговорюємо можливість створення лекторію і проведення кіновечорів, спілкуємося зі спонсорами про можливість розвитку майданчика та використання верхніх поверхів», – розповідає Дар’я Кольцова. У приклад вона ставить пекінську арт-платформу 798 Art Zone, поява якої, за словами художниці, змінила не тільки культурну, а й економічну ситуацію у промисловому районі, де вона знаходиться.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.