Люди

У Франківську відкрили хаб, де переселенці зможуть отримати будь-яку допомогу (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 7 березня, в Івано-Франківську відкрили Всеукраїнський пункт об‘єднання для ВПО. Такі пункти відкриваються по всій Україні.

Франківський хаб для переселенців розташований на Галицькій, 10, та третьому поверсі, пише Репортер.

"ВПО України" в Івано-Франківську

Відкрила пункт громадська організація «ВПО України». Тут будуть надавати консультації з працевлаштування, допомагатимуть з пошуком житла для внутрішньо переміщених людей. Також надаватимуть юридичну та психологічну допомогу.

Наш хаб – інформаційно-консультативний, а не хаб гуманітарної допомоги. – каже Тетяна Гоголь, керівниця франківського пункту. – Пакунки тут не роздаватимуть. Ми хочемо допомагати людям адаптуватися у місті. Під час підготовки до відкриття ми зрозуміли, що найперша потреба – у психологічній допомоз.

Читайте: Відірвані від моря. Як живуть маріупольці у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

"ВПО України" в Івано-Франківську
У центрі можна отримати консультації з різних питань

"ВПО України" в Івано-Франківську

Також до хабу для ВПО будуть приходити працівники центру зайнятості. Вони допомагатимуть переселенцям знайти роботу.

А ще будуть консультативні дні, в яких братимуть участь лікарі з різних медзакладів.

Є питання в людей, наприклад, щодо онколікарні, адже інколи вони пропускають хіміотерапії, – говорить Тетяна Гоголь. – Також є багато юридичних питань: не отримують вчасно виплати, буває, що тут хочуть працевлаштуватися, а у себе вони не звільнені та інше. А от питань з житлом найменше. Зараз немає такої завантаженості, як на початку повномасштабної війни.

ГО «ВПО України» заснували переселенці з 2014 року – Максим Ткаченко, Сергій Козир і Руслан Горбенко.

"ВПО України" в Івано-Франківську
Засновники хабу – переселенці з різних міст України

Для нас не має значення, звідки люди. Для нас всі переселенці однакові, – каже Максим Ткаченко. – Для мене, для мого Луганська, для багатьох із нас війна триває 9 років. Тому з перших днів вторгнення ми організувалися допомагати і це триває вже 13 місяців. Сюди можна приходити з будь-якого питання – навіть просто випити кави.

Хоч Всеукраїнський пункт об‘єднання для ВПО не націлений на гуманітарну допомогу, у день відкриття для переселенців підготували 238 пакунків – наборів харчування. Також роздавали дитячий одяг і предмети гігієни для багатодітних сімей та сімей, де є дитина з інвалідністю.

Переселенці, гуманітарна допомога
На відкритті людям роздали продуктові набори
Переселенці, гуманітарна допомога
Така допомога дуже цінна, кажуть переселенці

Юлія з Маріуполя прийшла на відкриття з шестирічною донькою. Каже – зараз не працює, тож така допомога дуже важлива для її сім’ї.

У Маріуполі я працювала, дитина ходила до садка. Як у всіх – було все добре, – каже Юлія. – У Франківську для мене найважливіше – тиша. У Маріуполі, під час бойових дій, було дуже страшно. Ми так цінуємо, що засинаємо і прокидаємось у тиші. З собою я принесла чисті баночки, з яких дівчата роблять окопні свічки. І робимо від себе, що можемо, – шкарпетки в’яжемо, солодощі приносимо.

Переселенці, гуманітарна допомога
У першу чергу допомогу отримали жінки з дітьми

Хаб працюватиме з понеділка по п‘ятницю. Але, якщо буде треба, організатори обіцяють продовжити роботу й на вихідні.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.