Люди

У Франківську від поліомієліту вакциновано лише 40% дітей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську триває кампанія зі щеплення від поліомієліту. Йдеться про дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем. Перший її тур розпочався 1 лютого і мав тривати три тижні, але через війну затягнувся до сьогоднішнього дня, пише Репортер.

«Восени минулого року поліомієліт виявили у 20 дітей на Рівненщині та Закарпатті, – розповіла  лікар кабінету профілактичних щеплень міської дитячої поліклініки Христина Судак. – Тоді одна дитина отримала параліч, а 19 були контактними і мали безсимптомний перебіг. Тому ВООЗ вирішила з 1 лютого розпочати масову імунізацію. До речі, бодай один зареєстрований випадок поліомієліту вважається спалахом».

Поліомієліт – це інфекційне захворювання , яке передається через брудні продукти та немиті руки. Вірус найчастіше вражає дітей до п’яти років, але інфікуватися можуть всі, незалежно від віку.

Захистити від хвороби може лише вакцина.

«Дітей починають вакцинувати з двомісячного віку, ─ каже Христина Судак. ─ В два місяці дитина отримує першу дозу вакцину, в чотири – другу, в шість місяців – третю, у 18 місяців – четверту дозу, п’яту дозу дитина отримує у 6 років, і у 14 років дитина отримує останню, шосту, дозу. Якщо ми отримали всі шість доз, то повністю захищені від поліомієліту на все життя.

До 18 років кожна дитина, яка не вакцинувалася за Національним календарем, може отримати пропущені дози. На сьогодні вакцини є у кожній поліклініці Івано-Франківська. Вони безкоштовні.

«Вакцини є двох типів. Вакцина IPV – інактивована – йде на перші два введення, тобто на першу і другу дози. Маємо хорошу французьку вакцину, яка не дає реакції та не має протипоказань, ─ говорить Судак. ─ Друга – жива вакцина OPV, виробник Бельгія, які ми капаємо в ротик на третє, четверте, п’яте і шосте введення. Жива вакцина виробляє стійкіший імунітет до вірусу».

Загалом охоплення вакцинацією проти поліомієліту у Франківську наразі становить 38-40%. Найкращий показник у категорії малюків до року.

«Ми хочемо охопити вакцинацією якомога більше дітей, аби в результаті досягти колективного імунітету, ─ пояснює Христина Судак. ─ Це важливо, бо поліомієліт несе за собою незворотні зміни в організмі. Вірус вражає нервову та дихальну системи. Починається все як грип – лихоманка, головна біль, слабкість та біль у м’язах, може бути нежить. При цьому інкубаційний період від п’яти годин до 30 діб. Тобто ми можемо й не знати, що є носіями цієї хвороби. А в умовах війни, коли діти переміщуються з місця на місце, вони можуть розносити захворювання по всій Україні».

Авторка: Ірина Гаврилюк

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.