Люди Фото

У Франківську шматок кам’яниці розтрощив лобове скло автівки (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На вулиці Чорновола, 28 в Івано-Франківську обвалилася частина парапету балкона. Шматки впали на автівку  “AUDI A4″, яка зупинилася пропустити пішохода.

DSC_1241

До теми: У Франківську не можуть відремонтувати аварійний балкон, який є пам’яткою архітектури

DSC_1240На місце події виїхали рятувальники.  

DSC_1230 (1)Щоб попередити подальший обвал працівники за допомогою пожежної автодрабини демонтували аварійні елементи парапету житлового будинку.DSC_1257

Будинок, про який йдеться, збудований у 1912 році і є пам’яткою містобудування і архітектури місцевого значення. Про аварійність будинку йшлося ще з 2010 року.

DSC_1229 (1)

Цього ж року будинок включили до “Програми охорони культурної спадщини міста Івано-Франківська на 2016-2018 роки”.

Як йдеться у документі, будівля потребує проведення протиаварійних та будівельно-реставраційних робіт, а також  негайних консерваційних заходів.

DSC_1266

Будинок на Чорновола, 28 у програмі внесено окремим пунктом в ряді з 15 кам’яницями. На виконання робіт на об’єктах передбачено 800 тисяч гривень з умовою залучення інших джерел фінансування та співфінансування власниками пам’яток.

До 1 липня будинок знаходився на балансі “МІУК”. Директор підприємства Мирон Джус повідомив “Репортеру”, що балкони належить до приватної власності мешканців і догляд за ними лежить на їхній відповідальності.

“МІУК” не займається такими архітектурними речами, декоративними елементами, – говорить Джус. – Колись в  структурі наших послуг було обслуговування конструкцій будинку. Це було досить давно. А зараз в структуру послуг такі роботи не входять”.

Також комунальник повідомив, що минулого року мешканців попереджали про виявлені проблеми. Ті мали самостійно вирішити, як відремонтувати будинок.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.