В Івано-Франківську по вулиці Нова, 19 відкрили консультативне відділення медичної і соціальної допомоги невиліковно хворим. Тут безкоштовну допомогу можуть отримати мешканці Франківська та приміських сіл.
За словами завідувача виїзного консультативного відділення обласного клінічного центру паліативної допомоги Людмили Андріїшин, новий центр передбачає не лише виїзд до хворих додому, а й консультації на місці.
«Будь-хто може прийти у відділення – хворі чи їхні родичі, аби поговорити зі спеціалістами, попрацювати з психологом, отримати лікування хронічного болю, – говорить Людмила Андріїшин. – Це патронажна допомога паліативним хворим у Франківську та в прилеглих селах, а також консультації по всій області. Ми протягом двох років маємо такі угоди з усіма медичними закладами області».
За словами головного лікаря обласного клінічного центру паліативної допомоги Ірини Слугоцької, паліативна допомога вдома – це дуже важлива частина, яка надається таким пацієнтам.
«За кордоном вона складає 80% і в нас треба до цього йти, бо це найзручніше для хворого та найбільш ефективна форма надання паліативної допомоги, – стверджує медик. – Вона надається у зручних для хворого умовах і забезпечує медичну, духовну, соціальну та психологічну допомоги».
Також Ірина Слугоцька підкреслює, що про потрібність відкриття такої виїзної служби не лише в області, але й в районах.
«У нас велика потреба у такій паліативній допомозі, – каже лікар. – В області її потребують близько 12 тисяч людей, а ми, максимум зі всіма обласними відділеннями, можемо надати її лише тисячі. Це лише 10 %. Також такої допомоги потребує близько 900 дітей».
Всі приміщення нового відділення – багатофункціональні. Тут є кабінети для медперсоналу та кабінет лікування хронічного болю для пацієнтів. Також на базі відділення є окремий кабінет для БФ «Мати Тереза», який постійно підтримує центр паліативнорї допомоги.
Ще у приміщенні є великий конференц-зал, де планують проводити навчальні семінари і конференції для фахівців з Івано-Франківщини та всієї України.
Про конфлікт з мешканцями будинку, які були проти відкриття центру, Людмила Андріїшин сказала, що людям просто пояснили, що тут має бути насправді.
«Люди боялися, що тут будуть наркомани, важкі хворі, – говорить Андріїшин. – Це не стаціонар. Ми їм пояснили, що людьми маніпулюють і вкладають в голови зовсім не те, що має бути на базі центру».
Comments are closed.