Люди

У Франківську презентували німе кіно про 100 років життя міста

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 11 травня, у громадському ресторані «Urban Space 100» в Івано-Франківську відбулася прес-конференція творців історично-мистецького кінопроекту «Моє місто. 100 років на екрані”.

Ініціаторами проекту стали: мистецька аґенція «Мантикора», ТРК «Вежа» та «Репортер».

Це 45-хвилинне німе кіно, змонтоване з кінохроніки 1917 – 2017 років. Кадри гендиректор ТРК “Вежа” Тарас Зень ретельно підбирав у столичному кіноархіві. Сценарій написав краєзнавець Іван Бондарев.

«Ми зібралися й подумали, що було б добре зробити фільм про сторіччя міста на екрані, – розповідає Тарас Зень. – Видалося символічним, що нині 2017 рік, а перші фрагменти міста були відзняті у 1917-му. Вдалося роздобути багато унікальних кадрів. Останнє відео, яке ми оцифрували, про те, як відбувалися протести у Франківську, коли ще не була легалізована УГКЦ, чи коли завалився ляльковий театр».

Відшукати унікальні кадри Тарасу вдалося у Центральному державному кінофотофоноархіві України. Фільм показує Станиславіві в Австро-Угорські часи, часи панування Польщі, період німецької та радянської окупації та роки української Незалежності.

“Це була дуже непроста справа, – розповідає краєзнавець і сценариста проекту Іван Бондарєв. – Фільм має 45 хвилин тривалості і в цей час потрібно було вкласти життя міста за 100 років. А за цей час в місті відбувалося дуже багато різних подій, місто змінювалося. Але нам вдалося”.

Та не до всіх історичних епох команді вдалося віднайти кінокадри. Прогалини заповнили тогочасними світлинами або поштівками з авторських колекцій франківців.

Проект запустили після видання книги від «Мантикори» – «Велика війна у маленькому місті».

«Книга показує, яким було місто, люди, будівлі того часу. Тому було цікаво показати це на екрані, – каже ініціатор проекту Віктор Вінтоняк. – Ми не хотіли перенавантажувати стрічку словами, тому фільм є німим, але об’єднаний музикою».

Для унікального проекту і музичний супровід має бути унікальним. Тож кадри старого міста покажуть під музику струнного оркестру “Quattro corde” та електронного проекту “XaoRa”.

“Чому така комбінація? Все дуже просто – ми висвітлюємо 100 років, тому є класична музика, а сучасність асоціюється з електронною музикою, тому будуть і ді-джеї, – розповідає Тарас Зень. – Це, до речі, вперше вони гратимуть в такому тандемі. І їх обох дуже надихає”.

Фільм покажуть у суботу, 27 травня, у дворику медуніверситету. Початок – 21:00. Під час показу читатиме Тарас Прохасько.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.