Люди Розваги Світ Фото

У Франківську презентували художню збірку прози про УПА «Лісові хлопці»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Презентація книжки сучасної прози про УПА «Лісові хлопці» відбувалася у франківській книгарні «Є». Її видала літературна агенція «Discursus». Видавець книги Василь Карп’юк, упорядник та редактор Антоніна Раховська та один з її авторів, прикарпатський письменник Василь Бабій розповідали про значимість та потрібність такого видання, а також читали деякі оповідання.

DSC_1390

«Такої літератури бракує, – говорить видавець Василь Карп’юк. – Не всім історичні книжки є близькими. Для мене художня література більш цікава, бо завдяки сюжетам можна дізнатися більше, ніж будь-яким цифрам. Цифри забуваються, а історії залишаються».

Книга зібрала 23 авторів з різних куточків України, двоє з них – з Франківщини. Серед авторів, як молоді письменники, так і більш відомі та досвідчені.

Щодо дизайну, то за словами видавця, вони хотіли зробити його цікавим та оригінальним, аби наближав до теми УПА, але не був старомодний.

DSC_1393

«Дуже важливо, аби ми прописали нашу історію у художніх творах, – продовжує Василь Капп’юк. – Дуже мало хороших, читабельних історичних романів. Майже немає сучасних історичних романів, які ми могли читати і захоплювати підлітків чи дорослих. Аби прочитали не тому, що цікавить тема, а тому, що просто гарна книжка».

За словами Василя Бабія, у книжці зібрана майже чота письменників, які розкрили цю тему через свої оповідання.

DSC_1397

«Хочеться написати щось більше і краще, бо ми перед цими хлопцями у боргу і вони навколо нас, – говорить Василь Бабій. – Вже стільки написано і досліджено, але цього все одно мало».

Упорядник книжки Антоніна Раховська розповіла про специфіку книги, про кожен з її розділів, який присвячена тій чи іншій тематиці.

DSC_1398

«Розділ «Бойовий запал» присвячений бойовим діям, тут таки собі екшин – перестрілки, погоні, – говорить Раховська. – «Почуття на вісті» – про кохання. В такі загострені моменти людина розуміє цінність життя і почуттів, ставлення один до одного. На жаль, щасливих історій там важко знайти. Є розділ який протирічить назві книги – про «Лісових дівчат», які також незважаючи на жіночу природу мали ідею громадського обов’язку і також були бійцями, чи допомагали хлопцям у лісі існувати».

DSC_1395

Також у книзі є розділ «Яблуко від яблуні» – про стосунки батьків-повстанців і їх дітей. І останній – «Спомин про бувале». У ньому твори написані у стилі спогадів і є наполовину публіцистичними, а наполовину художніми.

Книжку вже презентували у Києві, Львові та Тернополі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.