Презентація книжки сучасної прози про УПА «Лісові хлопці» відбувалася у франківській книгарні «Є». Її видала літературна агенція «Discursus». Видавець книги Василь Карп’юк, упорядник та редактор Антоніна Раховська та один з її авторів, прикарпатський письменник Василь Бабій розповідали про значимість та потрібність такого видання, а також читали деякі оповідання.
«Такої літератури бракує, – говорить видавець Василь Карп’юк. – Не всім історичні книжки є близькими. Для мене художня література більш цікава, бо завдяки сюжетам можна дізнатися більше, ніж будь-яким цифрам. Цифри забуваються, а історії залишаються».
Книга зібрала 23 авторів з різних куточків України, двоє з них – з Франківщини. Серед авторів, як молоді письменники, так і більш відомі та досвідчені.
Щодо дизайну, то за словами видавця, вони хотіли зробити його цікавим та оригінальним, аби наближав до теми УПА, але не був старомодний.
«Дуже важливо, аби ми прописали нашу історію у художніх творах, – продовжує Василь Капп’юк. – Дуже мало хороших, читабельних історичних романів. Майже немає сучасних історичних романів, які ми могли читати і захоплювати підлітків чи дорослих. Аби прочитали не тому, що цікавить тема, а тому, що просто гарна книжка».
За словами Василя Бабія, у книжці зібрана майже чота письменників, які розкрили цю тему через свої оповідання.
«Хочеться написати щось більше і краще, бо ми перед цими хлопцями у боргу і вони навколо нас, – говорить Василь Бабій. – Вже стільки написано і досліджено, але цього все одно мало».
Упорядник книжки Антоніна Раховська розповіла про специфіку книги, про кожен з її розділів, який присвячена тій чи іншій тематиці.
«Розділ «Бойовий запал» присвячений бойовим діям, тут таки собі екшин – перестрілки, погоні, – говорить Раховська. – «Почуття на вісті» – про кохання. В такі загострені моменти людина розуміє цінність життя і почуттів, ставлення один до одного. На жаль, щасливих історій там важко знайти. Є розділ який протирічить назві книги – про «Лісових дівчат», які також незважаючи на жіночу природу мали ідею громадського обов’язку і також були бійцями, чи допомагали хлопцям у лісі існувати».
Також у книзі є розділ «Яблуко від яблуні» – про стосунки батьків-повстанців і їх дітей. І останній – «Спомин про бувале». У ньому твори написані у стилі спогадів і є наполовину публіцистичними, а наполовину художніми.
Книжку вже презентували у Києві, Львові та Тернополі.
Comments are closed.