Люди Світ Фото

У Франківську показали, як «Воїни малюють мир» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Саме під такою назвою, у п’ятницю, 26 серпня, в галереї «Арт на Мур» відбулось відкриття незвичної виставки живописних картин, авторами яких є ветерани АТО з Франківщини.

IMG_7247

На відкритті представлено близько сотні робіт, створених бійцями, які були учасника реабілітаціного проекту БО БМФ «Творча криївка».

IMG_7241

У своїх роботах бійці переважно зображають природу. Те, що бачили, адже таку творчу реабілітацію проходили в Карпатах та на морі. Вражає і колористика картин, особливо, як похмурі тони перегукуються з яскравими.

IMG_7234

За словами художника-волонтера з Києва Анастасії Славець, з бійцями працювати нелегко, адже на початках вони дуже замкнуті, байдужі до життя, навіть агресивні.

IMG_7226

«Під час проекту працюють психологи, масажисти, є екскурсії, спілкування з місцевими і це розм’якшує хлопців, – говорить волонтерка. – Вони розслабляються. Результати видно одразу. Навіть по картинах можна побачити, як міняється людина. Спершу сірі тони, а потім яскравіші».

IMG_7218

Дуже задоволена результатом реабілітації мати одного франківського бійця – пані Мирослава. Розповідає, що син десять днів пробув на морі й малював.

«Він і раніше малював, – говорить жітка. – Дуже задоволений. Є результат. Він почав забувати ті всі погані події. Малювання – воно оздоровлює».

IMG_7231

Ще на виставці був присутній боєць батальйону «Донбас» Олександр Назаренко з Харкова. Розповідає, що намалював під час реабілітації три картини. Багато розказує про одну з них – церкву в Долині. Її купили і поїде робота за кордон.

IMG_7214

«Її малював після іловайська, – каже боєць. – У мене в голові довго зріла ця картина – церква серед гір та хмар. Коли ми виходили з котла, то нашу колону просто розстрілювали, Бачив як горять останки хлопців, а я вийшов звідти без жодної подряпини. Після того моє відношення до Бога змінилося. Він мене витяг звідти».

IMG_7212

Організатори виставки наголошують, що в інших містах України проведуть серію подібних виставок. Вже незабаром відкриють експозицію у місті Чугуїв Харківщина, де експонуватимуться роботи бійців 92 бригади, що дислокується в цьому місті.

IMG_7215

Довідка: БО МБФ «Творча Криївка» розпочала свою роботу з 2014 року. За цей час було проведено 29 заїздів у яких взяли участь 255 бійців. З них, 58 бійців – з Івано-Франківщини.

Свої заїзди «Творча криївка» проводила в Карпатах, на морі та на Закарпатті.

IMG_7225 IMG_7220 IMG_7233 IMG_7227 IMG_7216 IMG_7219

 

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні