Люди

У Франківську показали місце сили (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Місце сили»  – називається виставка фотографій франківських фотохудожників Юлії Гомеляк та Дмитра Петрини. Виставку відкрили у п’ятницю, 14 червня, у мистецькому підземному переході «Вагабундо».

Виставка є благодійною. Можна і треба купити фото, яке вам припало до душі (від 300 грн і більше) і таким чином автоматом задонатити на дрони-камікадзе для 14 окремої механізованої бригади, яка працює на Куп’янському напрямку, пише Репортер.

Фотохудожники побували вдома у 65 людей й сфотографували їх у їхньому місці сили. Фотографії показують дім різних людей, різного віку, різних професій – продавчині, швеї, медсестри, стриптизера, священника, художника, викладача…

Цей проєкт Дмитро та Юля почали ще в доковідні часи й він мав зовсім іншу назву та мету. Потім стався ковід, а потім повномасштабне вторгнення.

На самому початку ми хотіли показати франківців різних професійних у них вдома та знайти щось спільне, – розказує Юлія Гомеляк. – Хотіли, аби це були продавці, інженери, священики і так далі. Показати, які вони в себе вдома, коли вони можуть бути розслабленими, коли вони приходять після всього й скидають всі маски.  А коли почався ковід – поняття дому стало трошки іншим. Багато хто скільки часу не проводив у будинку і частково це навіть була, як тюрма для деяких людей. Та коли почалася війна дім набув абсолютно іншого якось сакрального значення. Мій дім – моя фортеця, але в якийсь день її можуть знести. Останній цей етап ми десь старалися знаходити людей, для яких наше місто стало теж домом, бо, по суті, Україна зараз це один дім.

Ці фотографії можна викупити. Також раз в тиждень, раз два тижні будемо проводити для охочих такі самі фотосесії вдома, але теж за донати.

Усі кошти за викуплені фотороботи підуть для придбання дронів-камікадзе для 14 ОМБ, яка працює на Куп’янському напрямку. Потрібно 35 дронів.

Вартість одного фото – від 300 гривень, а вартість фотосесії – від 500. Усі гроші – на придбання дронів для військових.

Юлія та Дмитро говорять, що не всі погоджувалися на фотосесію, адже це дуже інтимно.

У кожного з нас, який би ми статус в цьому житті не мали, є щось подібне і різне, – говорить Петрина. – Є якісь предмети та речі, які залишають відбиток персональний і воно створює особистість і то місце куди людина спішить додому ввечері щоб відпочити від всього зовнішнього. Спільне у всіх – кожен любив це місце. Видно було, що людина комфортно тут чується і ти як фотограф як сторонній споглядач просто фіксував це.

Авторка: Світлана Лелик

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.