Люди

У Франківську обговорили, яким буде Парк ветеранів біля міського озера

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Франківську відбувся громадський воркшоп, на якому спланували Парк Ветеранів України поблизу міського озера. Близько 60 містян зібралися в неділю, 23 лютого, кілька годин працювали в групах і уклали концепцію парку та розробили його наповнення, пише КУРС.  

Відкриту зустріч в просторі “ветераницивільні Петрос” влаштувала громадська організація “Парк Ветеранів України”. Зустріч відбулася у форматі воркшопу – присутні розділилися на п’ять груп. Працювали, щоби сформувати узагальнене бачення вигляду і функціональні зони Парку Ветеранів України на ділянці в межах вулиці Гурика та центрального міського озера – навпроти “Чубі Бум”.

Вийти з фейсбуку

Сьогодні ми плануємо майбутній вигляд Парку Ветеранів України. Наша мета була почути громаду. І ми її почули – прийшло набагато більше людей, ніж ми очікували. Це ознака того, наскільки мешканці та мешканки Франківська небайдужі до цієї справи і не збираються відступати. Так само, як в серпні минулого року, коли громадськість вийшла, щоб захистити зелену зону, – каже очільниця ГО, урбаністка Катерина Лозовенко

Нагадаємо, ділянку біля міського озера мала намір забудувати під приводом спорудження реабілітаційно-оздоровчого комплексу міська влада Франківська – на неї навіть встигли оголосити інвестиційний конкурс, що спровокувало скандал і протести громадськості. Франківці, зацікавлені у збереженні зеленої зони біля озера, наразі відстояли ділянку. Щоби її остаточно зберегти, взялися створювати Парк Ветеранів.

Воркшопом ініціатива хоче показати, що вона готова до практичної роботи і розвитку території. Роботу в групах ми організували відповідно до методології, – зазначив співзасновник ГО “Парк Ветеранів України” Максим Сич.

За його словами, важливо було вийти з фейсбуку і зробити цю зустріч наживо, щоби засвідчити: парку домагаються не якісь віртуальні коментатори, а реальна активна громадськість. На воркшопі були представлені різні соціальні групи та вікові категорії містян, серед них і військові.

Спланували Парк Ветеранів

Працюючи в групах, учасники воркшопу відштовхувалися від потреб містян та пропонували ідеї. Спочатку обговорили призначення, визначили бажані функції парку і відповідно до цього спланували чотири зони:

  • дику/природну,
  • дитячу/сімейну,
  • мистецьку і подієву
  • активну/інклюзивну або зону відновлення.

Кожна робоча група подала та обґрунтувала пропозиції, якими мають бути ці зони. Всі охочі мали нагоду висловитися. Затверджували пропоноване колегіально.

Одноголосно підтримали пропозицію архітектора Остапа Дольного зробити парк мультифункціональним, щоби визначені зони переходили одна в одну без відокремлення і виразного зонування.

Це має бути простір для всіх. Парк має стати активним громадським простором для спілкування різних верств містян, наприклад, військових із дітьми, ветеранів із мешканцями старшого віку. І простором пам’яті. Тому виходили з того, щоби зберегти існуючі функції цієї зеленої зони та додати сенсів, – пояснив КУРСу Остап Дольний.

Щоправда, відділили зону дитячого/сімейного відпочинку – винесли її ближче до Чубі-Буму. “Туди, де багато дітей”, – зазначив Дольний. Він пояснив, що мусить бути розділення деяких функцій, якщо в простір парку хочуть додати реабілітації і передбачити “тихі зони”.

Домовилися використати рельєф місцевості і використати “природний” амфітеатр для мистецької, подієвої зони. Розглянули можливість розбити майданчик з інклюзивними тренажерами і передбачити там спеціальне покриття, яке не буде мокрим і слизьким після дощів. Акцентували на безпеці, відтак запланували ліхтарі і камери. Відома міська орнітологиня Наталія Пріяткіна запропонувала зберегти невелике болітце з комахами і птахами та прокласти екостежки, щоби підкреслити незайманість природи.

Всі пропозиції будуть оцифровані і передані архітекторам для створення візуалізації майбутнього парку та подальшої комунікації з владою міста, запевнила Катерина Лозовенко.

Що далі?

Наступні наші кроки – передача напрацювань спеціалістам, яких плануємо залучати з метою візуалізації задуму. Щоби поширити в соцмережах, в медіа – показати людям, як може виглядати та ділянка без забудови, – каже Лозовенко.

Катерина додає, що фахівців-архітекторів запросять на громадських засадах: “Нас ніхто не спонсорує, гранти на даному етапі не залучали”. ГО “Парк Ветеранів України” створили в листопаді минулого року містяни, які виходили проти забудови зеленої зони біля міського озера.

Маємо проміжну перемогу – міська влада скасувала інвестиційний конкурс на будівництво так званого реабілітаційного центру. Очікуємо, що завтра на сесії міськради змінять цільове призначення цієї землі, ділянки 1,1366 га, і саме це остаточно убереже її від комерційної забудови, – нагадує і акцентує Максим Сич.

Раніше ділянку, яка мала цільове призначення “зелені насадження загального користування” перевели в категорію земель для будівництва та обслуговування будівель громадської забудови. Громадськість вимагала, щоби території повернули попередній статус та передали її комунальному підприємству “Центр розвитку міста та рекреації”, яке порядкує міським парком і озерами. Це питання мають розглянути на сесії Івано-Франківської міської ради 25 лютого.

Хочемо щоби влада чула громаду і сприяла тому, щоби тут організувався парк, – наголошує Катерина Лозовенко. – Ми би дуже хотіли, щоби місто практично долучилося до процесу створення Парку Ветеранів – організувало, наприклад, відкритий конкурс на цю територію, яку мають передати комунальному підприємству.

Щоправда, поруч лишаються ще інші три з чимось гектара, які орендує підприємець, що націлився на забудову. З ними буде складніше, – розмірковує Максим Сич. – Хочемо, щоби орендар тієї території побачив проєкт візуалізації Парку Ветеранів і, можливо, він задумається. Громадськість і далі буде продовжувати відстоювати зелені зони міста.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.