Люди Світ

У Франківську лікарі-імунологи розповіли, як виявити імунодефіцит у дитини

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні з ініціативи громадської організації Києва «Рідкісні імунні захворювання»провели «круглий стіл» з питань первинних імунодефіцитів, які є генетичними патологіями, пов’язаними з порушеннями в роботі імунної системи, повідомляє Департамент Охорони Здоров’я.

13062041_1102136316505788_3019850321425444777_n

Лікарі-імунологи, батьки хворих дітей, пацієнти обговорили діагностику і лікування таких захворювань, виявлених у 12 дітей Івано-Франківщини.

«На сьогоднішній день у світі нараховується понад 180 видів вроджених імунодефіцитів, – розповіла представникам ЗМІ головний позаштатний спеціаліст з дитячої імунології департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Бенько. – Всі вони потребують генетичного підтвердження, яке, на жаль, можна зробити лише у серйозних закордонних клініках. А ми маємо право передбачити вроджений імунодефіцит і скерувати на вищий рівень надання медичної допомоги».

13083162_1102136396505780_924710281674322593_n

Приводом для підозр щодо наявності хвороби, як зазначила медик, можуть стати постійні прояви атопічного дерматиту, ознак дитячого церебрального паралічу, повторні запалення легень. Надзвичайно важливо діагностувати первинний імунодефіцит у ранньому дитячому віці, переконана голова ГО «Рідкісні імунні захворювання» Галина Павук, яка має досвід боротьби з таким захворюванням, виявленим у сина. Жінка каже, що вчасна діагностика залежить передусім від роботи педіатрів та сімейних лікарів, а також поінформованості громадськості.

«Наші діти відчувають дискримінацію у суспільстві внаслідок низької обізнаності про такі захворювання, – наголошує громадська активістка. – Часто імунодефіцит асоціюється зі СНІДом. Але це не так, імунодефіцит не передається, не відбувається зараження через кров. Це проблема самої дитини, і ми хочемо, щоб про цю проблему чули».

Також Галина Павук, яка за сприяння лікарів організовує «круглі столи» в усіх регіонах України, прагне, щоб на рівні держави подбали про безкоштовне лікування дітей з первинними імунодефіцитами та проведення трансплантацій кісткового мозку, що в найбільш складних випадках може стати єдиним порятунком життя хворої дитини.

На думку доцента кафедри дитячих хвороб післядипломної освіти Івано-Франківського національного медичного університету Віри Сем’янчук також важливо інформувати батьків про шкоду від неконтрольованого використання поширених нині імуностимуляторів та імуномодуляторів.

«Це є ліки з недоведеною ефективністю», – констатує фахівець і додає: вони здійснюють додаткове навантаження на імунну систему.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.