Люди Фото

У Франківську говорили про те, що Асоціація з ЄС дала Прикарпаттю

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську 26 жовтня на круглому столі обговорили, що Асоціація з ЄС дала Прикарпаттю? Чи використовують місцеві громади і бізнес можливості, які відкриває Угода?

За словами директора департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури ОДА Дмитра Романюка, в українців значно завищені очікування з приводу договору про асоціацію.

14859373_1115174691912569_2009109122_o

«Це навіть не асоціація, це інструментарій, який наближує наше законодавство до законодавства ЄС з позиції приватного підприємця, – говорить Романюк. – Я не один раз спілкувався з колегами, які займаються бізнесом і кажуть, що нічого не змінилося. А чого ви очікували? Це лише для вас додаткові можливості, вперед – вникайте, аналізуйте, де ви можете бути конкурентоспроможними. Ефект від цієї угоди про євросоціацію можемо відчути за кілька років».

Начальник управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради Ігор Попадюк поділився досвідом Угорщини, де навчався і бачив, як країна міняється.

«Угорщина отримала 39 млрд євро на вирівнювання території від трьох найбільших фондів ЄС, – говорить Попадюк. – Це політика ЄС, коли потрібно вирівняти країну в інфраструктурі, в економіці і в культурі. На ці гроші вони написали більше 60 тисяч проектів, які вони реалізували в своїй країні і могли її змінити. Польща отримала за п’ять років більше 80 млрд євро».

Керівник Інформаційного центру Європейського Союзу в Івано-Франківську Наталія Марчук говорить, що представникам бізнесу бракує ініціативності.

«Досвід співпраці з представництвом ЄС показав, що вони чекають від нас набагато більше ініціативи, вони чекають того, що ми будемо пропонувати конкретні проекти та використовувати всі можливості, які надає нам Угода про асоціацію, – говорить Марчук. – Тому, ті представники бізнесу, які використовують ці інструменти та дійсно допомагають імлементувати Угоду, насправді є початківцями, але є героями».

Голова правління ГО «Івано-Франківський регіональний центр» Наталія Кобильчак відзначила, що специфіка нашого бізнесу в тому, що це малий і середній бізнес.

14858593_1115174838579221_813190726_o

«Вони не завжди володіють інформацією і мають інструменти, за допомогою яких можуть вийти на зовнішні ринки, – говорить вона. – За останніх п’ять років в Івано-Франківську кількість підприємців, які експортують товари в Європу, не збільшилася».

Екс-заступник Міністра молоді і спорту Сергій Митрофанський поділився соціологічними дослідженнями на тему геополітичних поглядів молоді. Каже, результати стали таким собі «холодним душем».

«49% молодих людей вважає, що Україна має вступати до ЄС, – говорить Митрофанський. – 31% – що Україна має бути позаблоковою державою, 28% – підтримує вступ України до НАТО, 7% молодих людей на фоні теперішньої війни вважають, що Україна має вступити в спільний союз з Росією, 6% – що ми маємо створити своє власне об’єднання, 10% молодих людей не змогли відповісти на це запитання».

14876142_1115174881912550_2005748836_o

Митрофанський стверджує, що причиною є низький рівень інформаційної політики та те, що молодь не їздить в Європу і не бачить всіх тих можливостей.

Круглий стіл відбувся з ініціативи інтернет-видання КУРС в рамках проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа», що реалізує ГО «Інтерньюз-Україна» в партнерстві з Товариством Лева та Фондом міжнародної солідарності (Польща).

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.