Люди

У Франківську через заборгованість по зарплаті протестують медики інфекційної лікарні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Від серпня медичні працівники Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні не отримали свою заробітну плату в повному обсязі. Їм нараховували лише від 1 000 до 3 000 гривень.

7 листопада біля лікарні зібралися медики, які не задоволені таким становищем. Комусь банально не вистачає грошей на життя і оплату комунальних послуг, хтось не може оплачувати навчання дітей, пише Репортер з посиланням на «Галку».

медики, протест, інфекційна, зарплата, борги, Франківськ

За чотири місяці роботи одна з медпрацівниць Галина Гуменяк загалом отримала 7 000 гривень. Хоча місячна зарплата медсестри має складати 13 000 гривень без урахування податків.

Медики кажуть, що виконують свою роботу і відповідально до неї ставляться. Однак зрозумілих відповідей на появу боргів людям керівництво не дає. Також працівники зверталися у Пенсійний фонд, де їм сказали, що від липня лікарня не сплачувала відповідні відрахування.

медики, протест, інфекційна, зарплата, борги, Франківськ

Головна бухгалтерка інфекційної лікарні Зоряна Ткачук спробувала пояснити, що за липень медзаклад отримав від держави 1 800 000 гривень, а ще 700 000 гривень за лікування хворих. Цього замало. Заклад отримує кошти відповідно до кількості пролікованих пацієнтів – чим їх більше, тим краще.

Закладу не вистачає фінансування, яке має складати близько 4 000 000 гривень. Адже лікарня має закуповувати ліки та харчі, тому складається така ситуація, – каже Ткачук.

медики, протест, інфекційна, зарплата, борги, Франківськ

Бухгалтерка каже, що певний відсоток відрахувань до Пенсійного фонду все ж сплачується.

Медпрацівників обурює, що у лікарні є кілька заступників, які вже кілька місяців не можуть дати відповіді на їхні питання.

Якщо ви нам не платите, то не вимагайте від нас виконувати наші обов’язки. Люди з районів не можуть доїхати до роботи, от Іванка витрачає на дорогу 300 гривень. І що їй робити? Як доїжджати з такою з такою зарплатнею, – додає Гуменяк.

Також люди кажуть, що в інших лікувальних закладах міста немає проблем з фінансуванням.

медики, протест, інфекційна, зарплата, борги, Франківськ

Після годинного очікування і намагання домовитися, аби зустрітися з працівниками згодом, до людей приїхав генеральний директор закладу Микола Стовбан.

Він розповів, що лікарня заробляє завдяки договорам з НСЗУ. Лікарня підписала пакет №49 на доплати з 12 жовтня, але гроші поки не надійшли. За вересень прийшло 795 000 гривень, але за розрахунками мало прийти 1 800 000 гривень. Усю заборгованість мали б погасити до кінця листопада.

В інфекційній лікарні працюють 236 людей. Зарплатний фонд лікарні складає 4 000 000 гривень, але до лікарні надходить 2 300 000 гривень. Лікарня наразі не заповнена хворими, зазвичай тут ліжка заповнені на 50%. Потрібно, щоб щодня у нас лікувалися 100 пацієнтів. Єдиний соціальний внесок у сумі 350 000 гривень ми оплатили за серпень, – говорить Стовбан.

Він додав, що така ж ситуація із зарплатами ще в 10 лікарнях, які є монопрофільними. І зазначив – “ці події схиляють нас до оптимізації, але вона відбуватиметься не через молодший медичний персонал”.

медики, протест, інфекційна, зарплата, борги, Франківськ

До слова, у закладі є й затримка з виплатою відпускних та “оздоровчих”. Стовбан сказав, що ці гроші надійдуть, бо документ вже підписаний. Тільки гроші надходять із затримкою. Він розповів, що ситуація з нестачею коштів є по всій країні.

Вночі (ред. – з 6 на 7 листопада) на рахунок закладу надійшли гроші. Зараз ми молодшим медсестрам закриваємо вересень. Медсестрам частину серпня. І скільки стане кидаємо за вересень. Тим, у кого родичі у ЗСУ, то даємо “матеріалку”, – каже Стовбан.

Загалом борг по зарплаті у закладі складає 6 мільйонів гривень, з них 800 тисяч – Єдиний соціальний внесок.

Читайте: Почалися відключення світла по 7 областях, на Франківщині поки що не плануються

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.