Люди Світ Фото

У франківському Краєзнавчому музеї показали Святі Мощі (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У виставкових залах Івано-Франківського Краєзнавчого музею в рамках реставраційного проекту «Врятуймо скарби разом!» відкрилась виставка «Святі Мощі. Повернення сакральних реліквій!».

DSC_1950

На виставці представлено колекцію кількох віднайдених та відреставрованих сакральних пам‘яток. Зокрема, у «Релікваріумі святого Пантелеймона» XVIII століття, виставлено мощі Святих Мучеників за Христову віру: Константіна, Константії, Климентана, Климентіана, Колумбана, Конкордії, Дізедерія, Дізедерії, Діодора, Діодори, Доната.

DSC_1965

За словами реставратора та організатора виставки Валерія Твердохліба, ці мощі походять з церкви Архистратига Михаїла в селі Довгопілля Верховинського району.

DSC_1975

«Це історична подія і важливе відкриття, – каже Твердохліб. – Під час реставрації релікваріуму ми знайшли в документах дуже цікаві артефакти, які дуже цінні не лише для музею, але й для громади. Йдеться саме про ці мощі. Ми знайшли їх за грамотою Митрополита Галицького Йосифа Симбратовича 1872 року».

DSC_1957

Також унікальним доповнення виставки є антимінси XIX століття за підписами єпископів Михайла Левицького та Андрея Шептицького. Це також відкриття, – вважає Валерій Твердохліб.

DSC_1983

За словами митрополита УПЦ КП Івано-Франківського і Галицького Іоасафа, антимінс – означає замість престолу.

DSC_1988

«На цьому антимінсі звершується Літургія, – пояснює Іоасаф. – Я вдячний, що перед Страсною седмицею виставили ці твори, аби люди пізнали їх. Багато не знають про це. Така традиція пішла з римських катакомб, коли у перші століття християни-римляни ходили на нічні Богослужіння у ті катакомби. Там вони молилися на могилах мучеників, вбитих за Христа. І ця традиція перейшла на східну церкву. В пам’ять про це у антимінси вкладають часточку мощей того чи іншого Святого Мученика, заливають їх у віск і зшивають».

DSC_1973

Також на виставці представлена рідкісна й невідома «Плащаниця» XIX століття. Організатори виставки мають надію, що представлений ними матеріал стане предметом нових наукових досліджень для наших науковців, оскільки повернення історичної пам‘яті стає дуже актуальним особливо в контексті теперішніх подій.

DSC_1998

За словами єпископа-помічника Івано-Франківська Йосафата Мощича таке відкриття є символічними у проголошений церквою рік Божого благословення.

DSC_1993

«Така подія важлива на рівні духовному та культурному. Так дав Господь, – говорить Йосафат Мощич. – Зараз це є презентація та експозиція, але думаю буде наступний крок. Ці мощі, плащаниця та антимінси можуть бути виставлені у церквах чи принаймні мали б таке паломництво по всіх храмах міста, аби люди могли прийти й приклонитися перед ними».

Консервація та реставрація творів проведена реставраційним відділом музею в рамках проекту «Врятуймо скарби разом!». Реставратори творів: Валерій Твердохліб, Соломія Сташків-Олійник, Наталія Палійчук та новий партнер проекту, реставратор –Уляна Романів.

DSC_1996 DSC_1992 DSC_1985 DSC_1981 DSC_1970 DSC_1959 DSC_1954

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.