Люди

У Франківськ привезуть частину хреста, на якому розіп’яли Ісуса

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У п’ятницю, 27 вересня, на свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, до Франківська привезуть частину хреста, на якому висів Ісус.

Реліквію, з благословення архієпископа і митрополита Івано-Франківського владики Володимира Війтишина, виставлять в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового, що знаходиться на майдані Шептицького, 22, пише пресслужба ІФ Архієпархії УГКЦ.

Як повідомив парох храму Юрій Новіцький, частка хреста Господнього буде в храмі з 27 вересня по 4 жовтня.

«Це прекрасна можливість в ці дні, коли вшановуємо святого Хреста Господа нашого, прийти та помолитися, приклонитися та поцілувати цей хрест, бо ж це — ціна Божої любові до нас», – каже Юрій.

B рамках урочистостей 27 вересня в святині проведуть богослужіння за святковим розпорядком:

08:00 — Божественна Літургія за всяке прошення; благословення св. Хрестом, приватна молитва;

10:00 — Божественна Літургія за парафію; благословення св. Хрестом, приватна молитва;

12:00 — Божественна Літургія за парафію; благословення св. Хрестом, приватна молитва;

14:00 — Божественна Літургія за здоров’я; благословення св. Хрестом, приватна молитва;

17:00 — Божественна Літургія; благословення св. Хрестом, приватна молитва.

В усі інші дні (крім неділі) розпорядок богослужінь буде незмінним:

08:00 — Божественна Літургія за всяке прошення; благословення св. Хрестом, приватна молитва;

09:30 — Божественна Літургія за здоров’я (у середу та суботу – за померлих) ; благословення св. Хрестом, приватна молитва;

18:00 — Божественна Літургія за здоров’я; благословення св. Хрестом, приватна молитва.

Замість довідки: Згідно з історією, Рівноапостольний імператор Костянтин, щоб відшукати Хрест, на якому був розп’ятий Ісус Христос, направив до Єрусалиму свою матір, благочестиву царицю Олену, забезпечивши її посланням до Патріарха Єрусалимського Макарія. Свята цариця Олена, яка до цього часу була вже в похилому віці, з наснагою взялася за виконання доручення. B Єрусалимі їй вказали на одного єврея, який повідомив, що Хрест заритий там, де стоїть капище Венери. Це капище зруйнували, звершили молитву, почали копати землю. Незабаром були виявлені Гроб Господній і неподалік від нього три хрести, дощечка з написом, і чотири цвяхи, що пронизали тіло Ісуса Христа. Для того, щоб дізнатися, на якому з трьох хрестів був розп’ятий Спаситель, по черзі поклали хрести на небіжчика. Згідно з переказами, коли був покладений Хрест Господній, мрець ожив і побачивши воскреслого, всі зраділи, що знайдено Животворящий Хрест. Ця урочиста подія відбулася в 326 році. У Константинополя свята Олена привезла c собою частину Животворящого древа і цвяхи. З тих пір частини Животворящого хреста Господнього зберігаються в храмах по всьому світу.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.