Люди

У 33-річного мешканця Рожнятівського району виявили ботулізм – чоловік в реанімації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У середу, 22 травня, від чергового лікаря обласної інфекційної лікарні надійшло повідомлення з попереднім діагнозом «ботулізм».

В реанімації у важкому стані перебуває 33-річний житель села Перегінськ, Рожнятівського району, повідомляють в управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА

За інформацією МОЗ, причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м’яса, риби, рідше – овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в’яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м’яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в’ялені або копчені  продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Це трапляється у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Щоби вберегтися від ботулізму уникайте споживання в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби, м’ясних та грибних консерв, консервів домашнього виробництва. Також, якщо не впевнені, що продукти зберігали та/або транспортували належним чином та якщо сумніваєтесь у якості продуктів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.