За неофіційною статистикою, в Івано-Франківську кожен шостий чоловік на заробітках у сусідній Польщі. За кордоном гірші умови праці, однак більша зарплатня змушує прикарпатців їздити на заробітки.
У ДП “ВО “Карпати” – найбільшого платника податків в Івано-Франківську – складають, випробовують, реанімують джгути до десятка моделей європейських машин протягом десяти років. Тут працює понад три тисячі прикарпатців. Для них – повний соціальний захист, йдеться у матеріалі “Факти ICTV”.
До теми: Теплокомуненерго запрошує на роботу зварювальників – обіцяють 12 тисяч зарплатні
“Привозять – вивозять безкоштовно. Харчуємося в столовій нашій або приносиш з собою – все-рівно нам відшкодовують кошти на харчування. Тут чисто і тепло”, – розповідає в’язальник схемних джгутів Олександр Мірчук.
Крім цього, на підприємстві стартує новий проект і тут катастрофічно не вистачає робітників. До кінця поточного року потрібно набрати 500 працівників. У компанії вирішили, хто приведе друга тут доплатять 200 гривень. Якщо той пропрацює чотири місяці, додадуть ще чотири сотні.
“Працівник, який з перших днів тут у нас, може заробити від восьми тисяч і працюючи вже не менше трьох місяців може отримувати 10, 11, а то й 12 тисяч гривень”, – каже начальник виробництва ВО “Карпати” Володимир Герило.
До теми: У Франківську аварійно-рятувальний загін спеціального призначення запрошує на роботу – обіцяють від 7 тис грн
Тетяна Шонік, працівниця ділянки переробки, тиждень тому повернулася з Польщі. На схожому до ВО “Карпати” виробництві проходила навчання. Каже, там працює дуже багато українців. Зарплата трохи вища, але умови праці гірші.
“Людина їде від сім’ї на заробітки за кордон, щоб отримати на пару тисяч більше. До того ж у Європі дороге житло і харчування. І різниця між заробленим в Україні і за кордоном не відчутна”, – каже Тетяна Шонік.
Прикарпатці масово виїздять за кордон. Лише з івано-франківського вокзалу майже 50 рейсів до Польщі, Чехії, Італії та Росії.
До теми: Центр зайнятості допомагає знайти роботу, щоб українці не виїжджали за кордон (ВІДЕО)
Іванофранківець Василь Шкромида у польському місті Ополє на будівництві працює електриком. Заробляє понад 25 тисяч гривень.
“Я їду тільки другий раз і це, напевно, останній. Треба піднімати економіку своєї країни, але ще трохи треба грошей заробити і вертатись назад. Тим більше, вже скоро пенсія”, – каже Василь Шкромида.
Чи отримає чоловік пенсію – невідомо, бо гроші, які начебто повертаються в Україну лише частково наповнюють бюджет. До пенсійного фонду потрапляє “крихта”. А Прикарпаттю вкрай бракує робочих рук – в області 18 тисяч вільних вакансій.
“Мулярів, кранівників, потребуємо екскаваторників, бетонщиків і велика кількість різноробочих. Європа змусила нас сьогодні працювати і підвищувати заробітну плату”, – каже голова будівельної компанії, голова Ради роботодавців при міському та обласному центрі зайнятості Олекса Салига.
Аби зупинити трудову міграцію сотні підприємців і виробників об’єдналися у єдину в Україні Раду роботодавців. Вони впевнені, людей потрібно заохочувати пільгами і бонусами, приміром – безвідсотковим кредитом на житло. Крім цього, потрібна державна політика, аби переконати українців, що робота на батьківщині допоможе наповнити бюджет, а відтак, підвищить рівень життя.
Comments are closed.