22 липня відбулася презентація результатів архітектурної резиденції “Павільйон78”. Метою резиденції було створення проекту-концепції оновленого скверу перед друкарнею на вулиці Січових Стрільців, 78. Учасники представили результати своєї 10-денної роботи.
До теми: Резиденти простору. У франківському «Павільйоні78» розробляють концепцію скверу перед друкарнею
Умовно дослідження та проектування розділили на три етапи: історично-культурна складова, аналітичний блок та концепція. Додатково проаналізували та виокремили основні групи користувачів, щоб зрозуміти процеси, що відбуваються у цьому просторі. Тож, резиденти розробили концепцію, що враховує історичну особливість будівлі друкарні та потреби людей, що користуються цим простором. Важливо, що на всіх етапах дослідження архітектори та урбаністи спілкувалися з мешканцями будинків, розташованими поряд. Містяни активно висловлювати свої побажання щодо розвитку цієї території та брали участь у обговореннях.
При розробці концепції учасники поставили перед собою два питання: “Як простір відноситься до міста?” та “Як простір відноситься до друкарні?” Тому початком з реорганізації скверу може стати перенаправлення на вулиці Січових Стрільців пішохідних потоків та створення додаткових зелених зон. Це згодом допоможе розширити центр міста. Другим рішенням було узгодити друкарню з простором перед нею. Це можливо, якщо пов’язати функції арт-простору, що діятиме в будівлі протягом двох років, з новим наповненням скверу.
Архітектори запропонували різні елементи, які нададуть цій території мобільності, та можуть змінюватися відповідно до години дня чи сезону. Серед цих елементів: тераса для відпочинку та перегляду кінопоказів, дитяча зона, крита конструкція, яка слугуватиме одночасно зупинкою, що за генпланом буде діяти тут, та накриттям проти дощу та сонця. Іншими об’єктами скверу можуть стати водні елементи, зелені зони, стовпчики для обмеження стихійного паркування, велопарковки.
Представлений результат не є остаточним варіантом і має пройти ряд громадських слухань, дискусій і походжень з комунальними і місцевими органами. Але представлена концепція максимально враховує поточний контекст і цей варіант можна прийняти як основний. Далі – внесення корективів та розробка робочої документації разом з підготовкою проекту до реалізації.
Цей проект стає пілотним у втіленні громадських ініціатив “знизу” у місцевому просторі, тому ініціативна група розраховує на активну підтримку бізнес-сектору, місцевих виконавчих органів та громади.
Проект реалізується спільно з платформою “Тепле Місто”. Його підтримали Івано-Франківська міська рада, Майстерня Міста Львів, Comixans, “Ресторація Кухня”, “23 Ресторани”, Sunlight, Пилипець Bikepark, Західна деревокаркасна компанія та ряд меценатів.
Comments are closed.