У вівторок, 4 грудня, сім’я Грабчуків подарувала онкогематологічному відділенню Івано-Франківської обласної дитячої лікарні нове надсучасне обладнання.
Грабчуки на власному досвіді знають, як це — мати у сім’ї хвору дитину і всіма силами боротися за її життя. Їхньому маленькому синові Тарасику лікарі поставили діагноз — нейробластома. Гроші на лікування збирали по всьому світу. На жаль, влітку цього року хлопчик помер.
Андрій та Уляна Грабчуки дарують медичне обладнання
Але на рахунках батьків залишилася чимала сума. І родина Грабчуків вирішила, що ці гроші мають піти на лікування інших діток, хворих на рак.
«Наші лікарі не мають таких можливостей, як у клініках Європи, — каже Андрій Грабчук. — Ми були в нашій обласній дитячій лікарні, лежали у цьому відділенні. Знаємо, що тут потрібно, аби допомагати іншим. Тому й вирішили купити обладнання, яке б дало можливість вчасно діагностувати хворобу і цим врятувати не одне дитяче життя».
За словами Андрія Грабчука, половину грошей, які були на рахунках українського банку, а це близько 65 тисяч гривень, перевели для франківського благодійного фонду «Ти — ангел». Фонд збирає кошти для онкохворих дітей. Решту суми віддали на лікування дітей, яким нині, як колись і їхньому синові, збирають гроші. Так 14 тисяч євро пожертвували хлопчику з Тернополя Толіку Головатому. Ще 14 тисяч — Соломійці Альфавіцькій, у неї такий самий діагноз, як був у Тарасика, — нейробластома. 11 тисяч євро віддали на початкове лікування для калушанки Віки Вавренюк. Цим дітям зараз дуже потрібна допомога.
«Гроші, які були на рахунках у Німеччині, вирішили перевести на благодійний фонд, аби вони не оподаткувалися, — розповідає Андрій Грабчук. — Вибрали Міжнародний благодійний фонд «Центр соціальних проектів майбутнього». Вони мають партнерів у Німеччині та фахівців, які знаються на медичному обладнанні. Бо нашій лікарні також треба підказувати. Вони просто не мають доступу до вибору хорошого сучасного обладнання».
Отже нині онкогематологічне дитяче відділення отримало в подарунок 12 інфузоматів і геманалізатори крові. Два інфузомати того дня відвезли для Долинської дитячої лікарні.
«Це обладнання дуже потрібне для дітей з онкологією та онкогематологічними захворюваннями, — пояснює завідуюча відділенням Алла Іваненко. — Відтепер вони будуть мати цілодобову терапію. Дітей підключають до цих апаратів і вони отримують дозовану хіміотерапію протягом одної, трьох, семи діб безперервно. Також ми отримали геманалізатори крові. Таких у нас раніше не було. Нашим дітям треба по кілька разів на день брати кров із пальчика. Коли ми даємо хімію, то стан дитини змінюється, і нам треба знати, що робити далі. Від аналізу крові залежить подальша тактика лікування».
Також, за словами Алли Іваненко, відтепер пункції зі спинного мозку не треба буде везти на аналіз до Києва, аби виявити ракові клітини. Все це можна буде зробити в Івано-Франківську.
Головний лікар обласної дитячої клінічної лікарні Радислав Котурбаш та Євген Глузов задоволені співпрацею
Зараз у відділенні перебувають 15 дітей із онкогематологічними захворюваннями, які отримують хіміотерапію. На жаль, каже медик, захворюваність серед дітей збільшується.
«Повністю на це обладнання було витрачено близько 27 тисяч євро, — говорить засновник фонду «Центр соціальних проектів майбутнього» Євген Глузов. — Усі кошти пожертвувала родина Грабчуків. У співпраці з виробниками ми змогли підібрати для Івано-Франківська найнеобхідніше обладнання. При такій хворобі важливо вчасно встановити діагноз. В областях вкрай потрібна діагностична апаратура, якої абсолютно немає».
До речі, ця спільна купівля — перший крок проекту «Сучасна медицина». Наступний — збір коштів на інфузомати для Миколаївської лікарні. Для цього потрібно 51 тисяча гривень.
«Найголовніше у доброчинній справі — допомога людей, — каже координатор онлайн-проектів благодійного фонду Ірина Сахно. — Наша програма «Діти проти раку» — це збір коштів, які терміново йдуть на ліки важкохворим. Ці препарати обходяться у величезні суми. Але якщо сотні людей пожертвують якусь маленьку частинку, то виходять тисячі. А для якоїсь дитини — це життя».
Для того, аби людина могла допомогти, їй треба дати зручний інструмент. Саме тому, за словами Ірини Сахно, фонд домовився із банками та структурами, які обслуговують термінали поповнення. Тепер, поповнюючи рахунок на мобільному, можна перерахувати невелику частину грошей і на програму «Діти проти раку». Достатньо лише натиснути на потрібну опцію. Також це можна зробити в онлайн-режимі, не піднімаючись з крісла. Достатньо зайти на сайт фонду.
Comments are closed.