Люди

Такий характер. У Міноборони розповіли, скільки жінок служать у ЗСУ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні в ЗСУ служать понад 38 тисяч жінок. 7000 з них пішли в армію після початку повномасштабної війни. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр на Другому саміті перших леді та джентльменів, який відбувся в Києві, пише УП.

Жінки в ЗСУ новини Івано-Франківська
Ганна Маляр на саміті

Також є цивільні жінки, які у ЗСУ працюють. Тобто, загалом у ЗСУ – понад 50 тисяч жінок. За цифрами Україна має один з найбільших показників кількості жінок у Збройних силах серед країн-членів НАТО, – каже Ганна Маляр.

За словами заступниці міністра, в Україні було два сплески збільшення кількості жінок в армії: у 2014 та 2022 роках.

Це такий характер української жінки. Вона сама заходить у Збройні сили та займає там своє почесне місце, – говорить Маляр.

Заступниця міністра розповіла, що на початку війни жінки в армії стикалися з певними проблемами. Зокрема, не до всіх військових професій можна було залучати жінок. Однак тепер жінка в армії сама може вирішувати, чим їй там займатися.

Читайте: Прикарпатські громади перераховують одноденний заробіток на ЗСУ (ФОТО)

Наразі у Збройних силах є танкістки, артилеристки та навіть унікальна інструкторка з глибоководного військового дайвінгу.

Також жінки зіткнулися з тим, що армійський побут пристосований виключно для чоловіків. Але Ганна Маляр запевнила, що у Міноборони “взяли прямий курс”, щоб зробити службу жінок якомога комфортнішою.

Читайте: Українська артилерія б’є по опорних пунктах та складах армії рф, – Генштаб

Нагадаємо, уперше в історії ЗСУ для жінок, які служать в армії, створять уніфіковану жіночу військову форму.

“Філософ” з Коломиї. Історія одного бою танкістів 10 бригади (ФОТО)

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні