Цього разу «Репортер» відзначає чергового посадовця, якого антикорупціонери викрили у злочинних діях і якому за це, скоріш за все, нічого суттєвого не загрожує.
Минулого тижня детективи НАБУ і працівники СБУ затримали суддю Господарського суду Івано-Франківської області Володимира Булку. Його взяли в ресторані з хабарем у 3000 євро. То хто такий Булка і чим ще він відзначився?
За інформацією сайту «Аналіз роботи прикарпатських судів», Володимир Булка народився у 1963 році, у 1986-му закінчив юрфак Львівського університету імені Франка. Працював правовим і податковим інспектором, юрисконсультом-арбітром. З 1995 по 2000 роки очолював юридичну службу контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківської області. З 2001-го працював на посаді судді – спершу арбітражного, а з 2006 року – господарського суду.
Читайте: Орнітологи Олександр Панчук і Володимир Бучко стали людьми тижня за версією “Репортера”
Згідно з декларацією за 2017 рік, Володимир Булка нерухомості не має. Натомість, його дружина є власницею будинку площею 260 квадратних метрів, двох квартир – 68,8 і 50,5 квадратів, земельної ділянки на 900 квадратних метрів і гаража на 26,1. Син судді має у Франківську квартиру на 168 метрів квадратних. Також у батька і сина є дві автівки – Suzuki Grand Vitara 2006 року випуску і Volkswagen Passat 2008-го.
Суддя Булка минулого року заробив лише зарплату – трохи більше 324 тис грн. Також він має грошові активи у вигляді 25 тис грн готівкою, а його дружина – 120 тисяч тис грн готівкою і понад 170 тисяч гривень на банківських рахунках і в корпоративному недержавному пенсійному фонді НБУ.
Читайте: Світанкові півмарафонці стали людьми тижня за версією “Репортера”
Та, напевно, грошей забракло і, за даними детективів НАБУ, суддя спокусився на хабар від підприємця. Повна сума мала становити 5000 євро. За ці гроші Володимир Булка нібито пообіцяв не змінювати арбітражного керуючого у справі про банкрутство підприємства, яка була у нього на розгляді…
Чи брати суддю під варту, вирішували аж у столиці – у Солом’янському районному суді міста Києва. За інформацією «Репортера», представники НАБУ просто не змогли довести, що перебування судді на волі під час слідства має хоч якісь ризики. Мовляв, переховуватись він не буде, бо має «стійкі соціальні зв’язки», усе, що могли знайти, вже вилучили під час обшуків, та й таке. Тому і нині він на волі й, судячи з гучного затримання та подальшої тиші, йому навряд чи щось загрожує. Таке було вже не раз. Поки що стосовно корупціонерів в Україні найкраще працює лише 62 стаття Конституції – презумпція невинуватості.
Читайте: Настоятель Ігор Приймак став людиною тижня за версією “Репортера”
Взагалі, минулий тиждень був плідним на хабарників. Лише в нас на Прикарпатті взяли ще двох – коломийського прокурора і слідчого поліції в Яремче. Як думаєте, скільки років вони проведуть за ґратами?
Comments are closed.