Люди

Субсидії по-новому. Як заповнювати документи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

До 15 квітня кожен із нас мав знайти у своїх поштових скриньках бланки заяви та декларації для отримання субсидії. На перший погляд, нічого складного там немає, та якщо копнути глибше – випливає багато нюансів. І до редакції газети з цього приводу уже зверталися читачі. Тож ми вирішили покроково розібратись – як же правильно заповнити документи, аби надану субсидію потім не анулювали.

1

Нині на Прикарпатті субсидію отримують приблизно 40 тисяч сімей, розповідає заступник начальника департаменту соціального захисту ОДА Леся Бігун, а із введенням спрощеної системи очікують, що таких буде близько 100 тисяч.

Аби отримати субсидію, пот­рібно заповнити два документи – заяву та декларацію. Але не всім. Людям, які мали субсидію в опалювальному сезоні 2014-15 років, вона буде призначена автоматично, на підставі тих даних, які вже є в соцзахисті. Але якщо в такої людини змінилися обставини, які можуть вплинути на призначення субсидії, – склад сім’ї, доходи і т. д. – то протягом місяця вона має повідомити про це ті ж органи соцзахисту.

Отож заява. Заповнює її особа, на яку відкрито особовий рахунок на сплату житлово-комунальних послуг, і яка буде звертатися по субсидію за місцем її реєстрації. Важливий пункт – усі рахунки мають бути відкриті на одну людину. Якщо, для прикладу, електропостачання – на дружині, а квартплата – на чоловікові, то рахунок треба переоформити.

Далі – у правому верхньому куті записуємо назву місцевого управління соцзахисту, до якого подаємо заяву. Нижче – свої прізвище, ім’я, побатькові, серію та номер паспорта, ідентифікаційний код і зареєстроване місце проживання. Якщо заяву подають орендарі квартири, а нова система це дозволяє, пишемо фактичне місце проживання. Для таких людей треба буде ще додати договір оренди. Потім вибираємо, на що саме нам потрібна субсидія – оплата комунальних чи придбання твердого палива, чи скрапленого газу. Якщо потрібно на все – підкреслюємо все. У «видах послуг» пишемо особовий рахунок і назву організації, яка надає послугу. У «примітках» – є лічильник чи ні.

У заяві також треба вказати, чи погоджуєтеся ви на те, аби призначення вам субсидії розглядала спеціальна комісія.

«У кожному районі та місті створені комісії з розгляду документів для призначення державних соціальних допомог, пільг і житлових субсидій, вони є при РДА і виконкомах, – пояснює Леся Бігун. – Якщо в людини все гаразд, то комісія її документи не розглядає. Але, для прикладу, коли особові рахунки відкриті на іншу особу, коли мова йде про призначення субсидії на збільшену понад норму житлового приміщення площу, (норма – 13,65 м2 на одну людину + 35,22 м2 на сім’ю – а субсидія понад норму можлива тільки для одиноких пенсіонерів), чи за попередній рік була покупка на суму понад 50 тис. грн., то такі питання розглядає комісія».

Усе, що винесуть на розгляд комісії, має бути задокументоване актом обстеження умов проживання. Тобто, якщо ви даєте цю згоду, будьте готові до гостей.

Тепер декларація. Її заповнює та сама людина. Розділ І. У позиції № 1 пишемо прізвище, ім’я, побатькові. У № 2 – загальну площу житлового приміщення, кількість поверхів і тип будинку – індивідуальний чи квартира. У позиції № 3 – відомості про всіх, хто зареєстрований в оселі: ПІБ, дата народження, ідентифікаційний код, якщо це дитина – то серія і номер свідоцтва про народження.

«У примітках можна писати – проживає ця людина чи ні, якщо не проживає, то має бути документ, який це підтверджує, – пояснює Леся Бігун. – Тоді це питання теж розглядатиме комісія».

Розділ ІІ. Усі доходи сім’ї. Період – з 1 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року. Пишемо прізвище та ініціали, вид – зарплата, пенсія, стипендія, аліменти, проценти від депозитів і т. д. У графі «Джерело доходу» – назву установи, звідки отримали гроші – Пенсійний фонд, виш, соцзахист, підприємство, де працюєте.

«Суму вказуємо без урахування податку з доходів фізичних осіб, – додає Леся Бігун. – Тобто людина, яка працює, йде до себе в бухгалтерію і бере довідку про нараховану зарплату, віднімає податок і пише саме цю суму. Саму довідку здавати не треба, просто правильно вказати цифру. Якщо людина не працює, то їй рахуватимуть дохід у розмірі прожиткового мінімуму – 1218 грн.».

У розділі ІІІ пишемо про покупку чи оплату послуг за минулий рік, які перевищувала 50 тис. грн. Важливо – мова лиш про разову таку витрату.

«В кінці є дуже важливий пункт, – наголошує Бігун. – Що людина усвідомлює: якщо відомості надано не в повному обсязі, або ж недостовірні, то їй може бути відмовлено у призначенні субсидії, а раніше призначена має бути повернута у подвійному обсязі. Соціальні інспектори мають завдання перевірити 100 % призначення субсидій, і вони будуть ходити у кожну хату, і мають право робити запити в усі інстанції».

Заповнені документи треба відіслати у місцеве управління соцзахисту. Їх приймають уже зараз, але опрацьовувати поч­нуть з 1 травня.

«У 10-ти денний термін робиться призначення субсидії, – каже Леся Бігун. – А після цього ми вже починаємо перевірку правильності заповнення. Якщо будуть невеличкі відхилення – 30-50 грн., то за це, звісно, ніхто субсидію відміняти не буде, але якщо разючі…».

Рішення про призначення чи відмову теж має прийти пош­тою.

«Хто матиме субсидію і яку? Візьмемо, для прикладу, сім’ю з двох дорослих і двох дітей, з місячним доходом у 4 тис. грн., з яких 400 грн. вони платять за комунальні, – пояснює Леся Бігун. – У них буде 255 грн. обов’язкового платежу і 145 субсидії. Але насправді, там дуже складні розрахунки – прожиткові мінімуми, коефіцієнти. Тому я б радила будь-якій сім’ї подавати документи на отримання субсидії».

Ось так виглядають заява та декларація (зображення клікабельні)

zaj dek

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.