Люди Статті

Студенти-медики – люди тижня за версією «Репортера» (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу «Репортер» знову відзначає цілу команду людей – за допомогу іншим. Хоча це також їхня робота, хоч і майбутня.

З 21 лютого на Прикарпатті посилили карантин та встановили контрольно-пропускні пункти на в’їздах в область. Адже Івано-Франківщина потрапила у всеукраїнські лідери за кількістю інфікованих на COVID-19. І вже більше тижня понад 30 майбутніх лікарів Івано-Франківського національного медичного університету працюють на тих блокпостах.

Усе почалося з того, що до медуніверситету звернулися з ІФ ОДА з проханням допомогти з чергуваннями. Після цього серед студентів-інтернів зробили опитування, списки охочих передали в ОДА. Відібрали понад 30 добровольців. У списку людей було більше, але брали лише студентів від четвертого курсу та інтернів.

І так, з 21 лютого майбутні медики разом з поліцією почали чергувати на контрольно-пропуск­них пунктах.

Щоранку вони виїжджають на блокпости. Чергування триває з дев’ятої ранку до дев’ятої вечора. Виїжджають по двоє, протягом чергування міняються і мають можливість по черзі відпочити. За кожним блокпостом закріплені чотири студенти. Працюють парами – два дні через два, або й три через три. Щодо графіку домовляються самостійно.

«Ми проводимо температурний скринінг у водіїв і пасажирів, – розповідає студентка шостого курсу Анастасія Нагірняк. – Поліція зупиняє автівку, ми підходимо і пропонуємо поміряти температуру. Якщо бачимо підвищену, то рекомендуємо звернутися до лікаря».

Читайте також: Сергій Стерненко – людина тижня за версією “Репортера”

Якщо водій відмовляється, примусити його не можна. Це добровільна процедура. Серед водіїв і пасажирів трапляються люди, які скаржаться на відсутність нюху чи смаку, питають поради.

За тиждень чергувань студенти-медики вже мали справу з випадками, коли треба було надавати першу домедичну допомогу. Так, один чоловік скаржився на погане самопочуття, біль у серці й задишку. Йому надали першу допомогу, викликали «швидку» і передали бригаді медиків.

Також під час 12-годинних чергувань студенти встигають вчитися і навіть здавати модулі. От, через бездротові навушники слухають лекції, а часом навіть дистанційно здають модуль чи відповідають на парі прямо з блокпоста.

Хоч багато, особливо водії, незадоволені тими блокпостами, бо утворюються затори. А хтось і досі не вірить у коронавірус чи у доцільність тих блокпостів, але студенти молодці.

Читайте також: Рятувальники – люди тижня за версією “Репортера”

По-перше, вони взялися працювати добровільно, по-друге – це непогана практика й усвідомлення того, чи ти на своєму місці. Що можливо працювати доведеться не у білих комфортних палатах, а за будь-яких умов. Тож треба бути готовими до всього.

Також варто згадати, що чимало лікарів-інтернів працюють з хворими на коронавірус від самого початку пандемії.

Не треба додавати їм роботи, бережіть себе!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.