Днями п’ятикурсник Івано-Франківського національного медичного університету Вадим Чесановський привіз перемогу з всеукраїнської олімпіади з патоморфології, що проходила у Тернополі.
Серед півсотні учасників з понад півтора десятка вишів студент зайняв друге місце.
Олімпіада зібрала студентів з усієї України й мала п’ять етапів: тести, визначення макро- та мікропрепаратів, клініко-патологічні паралелі та конкурс «Ерудит». Чи не найбільш відповідальним для студента виявилось завдання з «паралелями», інформує прес-служба університету.
«Нам давали історію хвороби і протокол розтину, — розповідає Вадим. — Наше завдання було порівняти та пояснити чи співпадають діагнози».
Хлопець з усім впорався, результат — друге місце. Вадим зазначає, що участі в олімпіаді передували заняття на кафедрі, де за останні роки створені належні умови і є якісні мікропепарати.
«Мені дуже допомогло те, що міг займатися у кафедральному навчально-практичному центрі, — зазначає Вадим. — А ще важливу роль відіграв особистий приклад мого наукового керівника».
Наставником студента Чесановського є доцент кафедри патоморфології та судової медицини Микола Багрій. Хлопець захоплюється його відданістю своїй справі.
«Це викладач, який любить і вміє ділитися своїми знаннями, — розповідає студент Чесановський. — Мене це захоплює і викликає повагу. Про свій предмет він розповідає з великим натхненням, і це не може не передаватись».
Вадим також акцентує, що знання з патанатомії є важливими для майбутнього медика.
«Я помітив, що значення патанатомії часто недооцінюють, — каже п’ятикурсник. — Проте за останні два роки я вичав цю дисципліну глибше і зрозумів, що ця наука допомагає розуміти не лише патологічні процеси, але й додає бачення, що саме відбувається з організмом хворої людини, з тим чи іншим її органом, як на клітинному, так і на тканинному рівнях».
Нагадаємо, минулого року Вадим також був учасником олімпіади з патоморфології і став одним з найкращих у мікроскопічній діагностиці препаратів. А разом із третьокурсником Романом Бігуном вони розпочали відлік студентських перемог з патоморфології в історії цієї кафедри, адже першими здобули призові місця на всеукраїнському рівні.
Зазначимо, що студент Чесановський є активним учасником Студентського наукового товариства, торік і позаторік був переможцем олімпіад з фізіології та гістології, а вже найближчим часом готується взяти участь в олімпіаді з медичної генетики.
Comments are closed.