Люди

Сонцезахисні окуляри: від користі до моди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Початок літнього сезону нагадує про темні окуляри. І підійти до їх вибору треба грамотно, адже це практично — ціла наука.

1

Різнокольорові скельця в окулярах придумали давно. Ще давні єгиптяни захищали очі від сонця пофарбованим папірусом. Цікаво, що справжнісінькі окуляри були знайдені у гробниці фараона Тутанхамона — оправа із бронзи, а лінзами служили тонкі смарагдові скельця.

Сьогодні на користь темних окулярів виступають спеціалісти.

«Очам завдає шкоди ультрафіолетове й інфрачервоне випромінювання, а також занадто яскраве світло, — каже Оксана Галаган, лікар офтальмолог салону-магазину «Твоя Оптика». — Тривала дія цих чинників навіть здатна пошкодити кришталик і викликати різні хвороби».

Косметологи теж рекомендують носити сонцезахисні окуляри. Адже на яскравому сонці очі напружуються, а через прижмурювання навколо очей з’являється багато дрібних зморшок — «гусячих лапок». Позбутися їх просто неможливо. Якісні окуляри здатні захистити від цієї неприємності.

Ще один факт на користь сонцезахисних окулярів — заспокійливий. На переніссі є точки, при натисканні на які людина стає менш агресивною.

І не забуваймо про стиль! За допомогою окулярів можна як доповнити образ, так і кардинально його змінити.

Під форму обличчя

Перед тим, як обрати «свою» оправу, треба подумати про форму обличчя та особливості, які хотілося б підкреслити або приховати. Наприклад, окуляри, які сидять на самому переніссі, відвернуть увагу від широкого лоба. Моделі з високою перемичкою візуально виправлять короткий широкий ніс, а низько посаджена перемичка зменшить ніс довгий і тонкий.

Найпоширенішими є такі типи обличчя: овальне, кругле, квадратне, трикутне. Форма окулярів має бути протилежною. Наприклад, якщо обличчя кругле, то окуляри повинні бути прямокутними.

Важливо також пам’ятати про габарити обличчя. Власникам дрібних рис протипоказані надміру великі сонцезахисні окуляри, і навпаки.

141

Для овального обличчя підходять окуляри будь-якої форми. Головне, щоб вони не виступали за межі лиця або, навпаки, не були надто вузькими. Верхня лінія окулярів повинна повторювати форму брів.

Власникам квадратного обличчя підійдуть великі круглі окуляри або з плавними лініями, заокругленими по краях, та оправа, яка закриває брови.

Ідеальний варіант для трикутного обличчя — «метелики» (злегка витягнуті до скронь). Втім, непогано виглядають і круглі або овальні, якщо вони лаконічні, не дуже масивні й з тонкою оправою.

Кругле обличчя прикрасять сонцезахисні окуляри з квадратною оправою, але з плавними лініями. Круглолицим не пасують дуже великі окуляри, які повністю закривають скули.

Під колір волосся

Відтінок оправи має гармоніювати з волоссям. Білявкам підійдуть моделі із золотою, срібною або сріблясто-білою оправою. Русявим і руденьким більше до лиця бронзова, мідна або черепахова. Дівчатам з темно-каштановими локонами варто звернути увагу на червоні й коричневі окуляри, а брюнеткам — на класичні чорні або золоті. Власницям сивого волосся пасуватимуть моделі з платиновою оправою.

Як обрати окуляри з користю для очей

  • Cтупінь захисту від ультрафіолетових променів

Варто пам’ятати, що темне забарвлення лінз ще не забезпечує очам захист. Це стосується невидимого оком людини електромагнітного випромінювання — ультрафіолету. Око захищається від яскравого випромінювання прижмурюванням, від чого зіниці звужуються. Від темних лінз без функції захисту від ультрафіолету такий природний механізм захисту вимикається — окуляри «обманюють» зіницю ока, від чого вона не звужується, а ультрафіолет потрапляє на рогівку, кришталик і сітківку ока.

2

Вибираючи окуляри, почніть з того, щоб знайти на них маркування «UV400». Цей напис говорить про те, що аксесуар достатньо фільтрує ультрафіолетові промені. Крім того, є п’ять категорій фільтрів з різними рівнями затемнення та захисту: від «0» (мінімальний захист, максимальне світлопропускання) до «4» (темний фільтр і практично повний захист).

  • Матеріал

Між скляними і пластиковими лінзами не настільки велика різниця, якщо вони якісних виробників. Лінзи із сучасних полімерних текстур (наприклад, з полікарбонату) затримують ультрафіолетові промені нічим не гірше, ніж оброблене скло. Тим часом, такі окуляри менше важать, і їх простіше носити з собою. Недоліком пластика є його схильність до подряпин і швидкому пошкодження під дією зовнішніх факторів. У цьому плані скляні лінзи надійніші.

  • Колір лінз

На жаль, не всі кольори з точки зору захисту однаково корисні для очей. Якісні окуляри повинні збільшувати контрастність зображення. Цього не можна сказати про синій, блакитний, фіолетовий, червоний, рожевий або жовтий кольори лінз, погляд крізь які спотворює природні відтінки та викликає «колірний зсув».

«З точки зору офтальмологів, оптимальними кольорами для сонцезахисних окулярів є коричневий і зелений, — розповідає Оксана Галаган. — Вони підходять для сонячних днів. Зелений колір добре заспокоює очі, тому вони менше втомлюються і, при цьому, не отримують шкідливого випромінювання. Передача кольорів в окулярах із зеленими лінзами найбільше відповідає реальності».

На друге місце лікарі ставлять окуляри бузкового й чорного кольорів, які також сприяють зняттю напруги з очей.

А от модні рожеві чи блакитні — шкідливі, їх не рекомендують купувати для дітей, та й дорослим не можна носити окуляри такого відтінку довше двох годин на день.

  • Лінзи з корекцією зору

Фотохромні лінзи на сонці є незамінним атрибутом для людей з недосконалим зором. Щоб не обирати між захистом очей і гостротою зору, можна придбати окуляри з лінзами, які корегують зір та змінюють ступінь свого затемнення в залежності від інтенсивності сонячного світла. Фотохромні лінзи повністю захищають очі від шкідливих UVA і UVB променів, що важливо для дітей — у них кришталик ока не сформований та пропускає до 70% ультрафіолету. Фотохромні окуляри виготовляють за рецептами офтальмологів для будь-яких діоптрій. Такі ж лінзи, але без діоптрій, можуть обрати просто охочі до «хамелеонів».

Photo no_-4

Тонкощів вибору окулярів є багато. Їх усі знають продавці-консультанти з понад десятирічним досвідом продажу засобів корекції зору у франківському салоні-магазині «Твоя Оптика» (вул. Галицька, 49, тел.: 50 02 50, 066 379 13 85, 097 589 12 90). Вам допоможуть підібрати зручні оптичні оправи та сонцезахисні окуляри. Також можна отримати професійну консультацію лікаря офтальмолога у виборі контактних лінз. Відповідне сучасне обладнання дозволяє провести якісну діагностику зору.

І що найголовніше для модників та модниць — асортимент дозволить задовільнити потребу навіть найвибагливішого покупця, а вибір правильного сонцезахисного аксесуару зробить це літо особливим.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.