Люди Світ Фото

Сьогодні — другі роковини трагедії Іл-76, у якій загинув коломиянин Олександр Козолій

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У ніч на 14 червня 2014 року при заході на посадку в аеропорту Луганська терористи збили Іл-76. Жертвами трагедії стали 40 десантників 25-ї аеромобільної бригади та 9 членів екіпажу, серед них і Олександр Козолій з Коломиї, пише Дзеркало Коломиї.

zbi

На той момент це були найбільші разові втрати в історії Збройних сил України. Вояки летіли на ротацію до Луганського аеропорту. Літак підбили із пересувного зенітно-ракетного комплексу.

30-річний Олександр Козолій на літаку ІЛ-76 проходив службу на посаді борттехніка.

8a2f7ac2a921962675b5ac7e9c77a2ca

Олександр народився 29 травня 1984 року в м. Ісурійськ, Приморського краю. У 1993 році переїхав з батьками у Коломию, пішов у 3 клас Коломийського природничо-математичного ліцею.

Xk97jhZRtuM
Олександр Козолій. Дитяче фото

Перша вчителька загиблого Людмила Щоголь розповідає: «Це був один із моїх найулюбленіших учнів. Він був гарною дитиною, ввічливим, чуйним. Що мені в ньому найбільше подобалось – це те, що він був дуже чесним, і завжди в усьому домагався правоти. Відстоював свою думку».

Після закінчення школи вступив до Васильківського коледжу військово-повітряних сил України, який закінчив у 2004 році з червоним дипломом. За направленням потрапив у 25 гвардійську військово-транспортну бригаду міста Мелітополя.

NoTJ8YX6uRc

Служив у військовій ескадрилії на літаках ІЛ – 76 у групі “Літаків та двигунів” бортовим техніком.

Похований в Мелітополі на Новому кладовищі. Залишилася дружина та маленька донька.

20 червня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

1412152898_11

14 серпня 2014 року Олександру Козолію було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Коломиї» (посмертно).

У вересні 2014 року на стіні Коломийського природничо-математичного ліцею, де він вчився, встановлено пам’ятну дошку.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні