Люди Світ Фото

На вулиці Мазепи у Франківську з’явився новий мурал від Zbiоkа (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 21 липня, в ІваноФранківську презентували новий мурал, який створив польський художник Славомір Zbiok Чайковський  в рамках мистецької резиденції. Стінопис з’явився на вулиці Мазепи, 100. 

IMG_7377

До теми: У Франківську стрітарт-художники створили мурал для дитячого реабілітаційного центру (ФОТО)

Митець приїхав до Франківська у неділю, 17 липня, впродовж дня знайомився з містом та його мешканцями, а наступного дня створив ескіз муралу. У вівторок, 19 липня розпочалися підготовчі роботи для створення стінопису – спочатку стіну на Мазепи, 100 помалювали в білий колір. Для цього резиденція закупила 20 літрів білої фарби. А 20 липня роботу розпочав і сам Zbiok.

IMG_7367

“У своєму муралі Zbiok робить акцент на пошуку власної ідентичності, коли спільнота прагне віддалитися від радянського минулого і досягнути єдиного знаменника у самоідентифікації, – говорить співкоординатор резиденції Роман Малиновський. – І в Україні такий раптовий і стихійний жест він вбачає в перемальовуванні огорож мостів та парканів в синьо-жовтий колір. Таким чином нація об’єдналась у спільній дії для того, щоб відірватись від свого минулого. На малюнку зображено дві постаті – «людину минулого» та «людину майбутнього» і дзеркало, що виконує функцію порталу: пройшовши шлях крізь дзеркало-портал людина змінюється. Дзеркалом людина відмежовує себе від минулого, щоб змінитись”.

IMG_7380

“Відбір художників на резиденцію здійснюю я сам і опираюся на своє суб’єктивне сприйняття міста, знання мистецького процесу в Україні і знання світового мистецького процесу, – говорить куратор резиденції Євген Самборський. –  І згідно цих трьох факторів я і відбираю художників аби показати Івано-Франківську. яким може бути сучасне мистецтво у різних його проявах”.

IMG_7376

“Важливим є те, що Славек мав бути першим, хто створить мурал у Франківську, – додає Євген. – Однак раніше відбувся Porto Franko Гогольfest, після якого у місті залишилося чотири мурали. Як бачимо, є певна тенденція до створення муралів, до того, що мистецтво виходить за межі галерейного і приватного простору.”

IMG_7373

“Біля муралу є табличка, на якій люди можуть прочитати всю необхідну інформацію про роботу. – розповідає Славек Чайковський. –  Час, який я провів в Україні був дуже цікавим. Людей, яких зустрів, все, що я дізнався,  ви можете побачити на стіні. Моя робота – це спроба схопити те, що може дуже швидко зникнути.”

IMG_7370

У своїй роботі Zbiok Чайковський розмірковує над українським суспільством, яке шукає можливості вчеті від важкого радянського минулого. Художник конвертує тему декомунізації у зумисне простих, алегоричних фігурах Людини Колишньої та Людини Нової.

IMG_7369  IMG_7365

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.