Радіовізіографія в стоматології – один з методів діагностики, що дозволяє швидко виявити приховані проблеми зубного ряду за допомогою спеціального приладу візіографа, поставити точний діагноз і запропонувати оптимальний варіант лікування.
Відвідувачів стоматологічних кабінетів часто цікавить, що таке візіограф, який вплив він робить на організм людини (користь/шкоду) і які є переваги його використання. Наскільки важливий радіовізіограф в стоматології, що пропонують сучасні виробники … Відповімо на ці питання по-черзі.
Радіовізіограф (візіограф) – особливий прилад обладнаний чутливим інтраоральний датчиком, за допомогою якого можна отримати якісний і контрастний рентгенівський знімок пошкодженого зуба. Пристрій працює спільно з рентген-апаратом. Прилад має важливу особливість: дозволяє домогтися максимальної деталізації зображення і забезпечити високу здатність знімка.
Радіовізіограф стоматологічний, принцип роботи
Своєчасно виявлена проблема і правильно підібране лікування є запорукою здорової усмішки у пацієнта. Сучасні методи дослідження дозволяють виявити існуючі проблеми на ранніх стадіях і вчасно їх усунути, не чекаючи втрати зуба.
Радіовізіографія в стоматології найбільш затребувана і виправдана. При цьому ризики пов’язані з отриманням дози рентгенівського опромінення зведені до нуля. Візіограф має високу чутливість, завдяки чому променеве навантаження знижене на 90%. Вплив випромінювання на організм мінімальний, а якість одержуваного зображення дуже висока. Променева експозиція знижена від 08 секунд до 0,08 секунд, що також впливає на дозу генерованого випромінювання. Також зменшується розмір фокусної плями, в результаті чого рівень розсіювання радіації в рази зменшується. Випромінювання, що отримується звичайним рентгенапаратом відповідно до існуючих норм не повинно перевищувати величину в 1000 мікрозіверта. Радіовізіограф в стоматології випромінює від 2 до 3 мікрозіверта за кожен окремий знімок.
Робота з радіовізіографом вимагає обов’язкової наявності наступного обладнання:
- Рентгенівського апарату останніх поколінь.
- Персонального комп’ютера з монітором або ноутбука.
- Сенсорного датчика, що приєднується до стоматологічного візіографа.
- Відповідного програмного забезпечення.
Виробники від різних торгових марок пропонують моделі з датчиками двох видів:
- дротовими;
- бездротовими.
Звідси і невелика різниця у використанні сенсорного візіографа в стоматології:
- Провідний радіовізіограф прикладається до досліджуваної області, після чого рентгенівський апарат робить знімок. Отримане зображення тут же виводиться на екран монітора, який приєднаний до пристрою.
- Візіограф стоматологічний бездротового типу – на датчик надівається сканер, після чого інструмент прикладається до досліджуваної поверхні. Сканер зчитує отриману за допомогою рентгенівського апарату інформацію і виводить зображення на монітор комп’ютера.
Візіограф в стоматології, переваги використання
- Можливість отримання знімків безпосередньо в стоматологічному кріслі.
- Завдяки високій швидкості отримання зображення, яке дає радіовізіограф стоматологічний, дантист бачить картинку в реальному часі (дуже актуально при пломбуванні зубних каналів неправильної форми).
- Висока якість знімка, можливість багаторазового збільшення картинки на моніторі з метою вивчення проблемної ділянки, високий дозвіл. чіткість і контрастність картинки.
- Завдяки підключенню до персонального комп’ютера знімки можна зберігати, пересилати, архівувати і документувати.
- Автоматичний замір довжини кореневого каналу.
- Порівнюючи можливі ризики і явні переваги можна сміливо сказати, що візіограф незамінний на робочому місці стоматолога. Більш детально можна ознайомитись тут!
Comments are closed.