Якщо ще 10 років тому рекрутери та HR-и вели свої бази кандидатів та співробітників в Excel, побоюючись, що автоматизовані системи викрадуть їх дані, то зараз все з точністю до навпаки.
Автоматизація більше не тренд або ж маркетинговий хід, а така ж необхідність як і смартфон. Для автоматизації рекрутингу використовуються ATS-системи (Applicant Tracking System).
ATS-системи: що це та чи дійсно вони такі хороші
ATS-системи – це спеціальний софт для автоматизації рекрутингових завдань. Іншими словами, це програми з управління кандидатами. Вони автоматично фільтрують заявки за ключовими словами, навичками, досвіду та освіті кандидата.
Головне призначення систем – зменшення фінансових та часових затрат на виконанні рутинних завдань. ATS-системи можуть автоматизувати наступні рекрутингові процеси:
-
ведення бази резюме та вакансій, обробка відгуків спеціалістів;
-
автоматичне відправлення кандидатам листів з запрошенням на інтерв’ю чи відмовою;
-
швидке розміщення вакансій на job-портали за допомогою інтеграції;
-
збір додаткових даних про кандидатів у соціальних мережах;
-
ведення статистики кількості закритих і відкритих вакансій;
-
відстеження кількості спочатку відбору і на фінальному етапі, за допомогою воронки рекрутингу;
-
управління навчанням кандидатів;
-
проведення відеоінтерв’ю;
-
переміщення кандидатів на різні етапи воронки за допомогою Kanban-дошки;
-
створення графіку співбесід та первинного рейтингу спеціалістів.
Які переваги отримує компанія, що використовує ATS-системи?
1. Скорочення часу найму. Цей показник дає можливість оцінити ефективність рекрутингу та відображає складність позиції. Він передбачає проміжок часу від відкриття до закриття вакансії. Сюди входить розміщення оголошення про вакансію, її просування, реклама, збір відгуків та відбір кандидатів, проведення інтерв’ю з фахівцями, відмова кандидату або відправлення офферу.
Системи з управління кандидатами беруть на себе всю рутину в роботі рекрутера, звільняючи його час на більш ретельний пошук фахівців, які принесуть бізнесу дохід.
2. Зменшення вартості найму. Ця метрика передбачає суму всіх фінансових витрат, які несе роботодавець до самого закриття вакансії. Сюди входить розміщення оголошення, його просування, реклама, залучення соціальних мереж, реферальної програми, час роботи сорсерів, рекрутерів і багато чого іншого.
Отже, чим довше вакансія залишається відкритою, тим більше коштів втрачає компанія. Якщо рекрутери у своїй роботі використовують Applicant Tracking System, у них автоматично формується кадровий резерв. Тому при відкритті якоїсь позиції, вони зможуть її закрити за допомогою своїх внутрішніх ресурсів.
3. Поліпшення якості найму. Кваліфікованих фахівців дуже швидко розбирають інші роботодавці, тому, щоб знайти та найняти такого кандидата, потрібно працювати ефективно. ATS-система допомагає рекрутерам не витрачати час, а використовувати його з вигодою для компанії.
Які є ATS-системи?
Непогано зарекомендували себе закордонні системи: Workable, Jobvite, JazzHR, Workday. На українському ринку, відмінним варіантом для автоматизації рекрутингу вважається HRM-система HURMA. Слід зазначити, що це комплексне рішення, яке допоможе автоматизувати не тільки рекрутингові, але ще й HR-процеси, а також OKR (Objectives and Key Results) метод управління цілями та ключовими результатами.
Під час кризи, компаніям доводиться економити практично на всьому. А на плаву залишаються ті, хто зрозумів, що автоматизація – це і є економія.
Comments are closed.