Люди

Що робити, щоб швидко позбутися болю в горлі?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Коли людина починає відчувати біль в горлі, це свідчить про його запалення. Воно локалізується в зоні задньої стінки глотки, може зачіпати мигдалини. Взагалі розвиток різних патологій характеризується неоднаковим розташуванням вогнищ ураження. Наприклад, при тонзиліті більшою мірою запалюються мигдалини, при ларингіті – гортань. Фарингіт має свою область поширення – запальний процес найчастіше фіксують в області задньої стінки глотки, хоча він може розширитися і на дужки. Ось чому важливо відразу звернутися до кваліфікованого лікаря. Знайти хорошого лікаря по спеціалізації отоларинголог в Києві можна в одній з приватних клінік, де працюють професіонали з великим досвідом лікування патологій горла. Важливо швидко визначити локалізацію запалення, поставити правильний діагноз і призначити оптимальний курс лікування. Так можна усунути проблему «в зародку», позбутися від болісних больових відчуттів і не допустити розвитку ускладнень.

Найчастіше захворювання горла стають наслідком переохолодження організму, попаданням всередину вірусної або іншої інфекції, вживання надмірно охолоджених напоїв або продуктів харчування (особливо влітку). Нерідко болі виникають, коли травмується або пересушується слизова оболонка, а також, як відповідна реакція організму на нестерпний алерген. Вторинні симптоми залежать від джерела запалення і складності протікання захворювання. Як правило, болі в горлі супроводжують лихоманка, нежить, загальне погіршення самопочуття, підвищення температури тіла. Також у хворого можуть з’явитися проблеми з диханням або кашель, голос стає сиплим або хриплим. Нерідко пацієнти скаржаться на головний біль. Яких заходів слід вжити, для швидкого усунення неприємних відчуттів?

На доктора сподівайся, але і сам пильнуй

Своєчасне звернення до отоларинголога – запорука швидкого одужання. Однак призначений лікарем курс лікування не буде ефективним, якщо пацієнт не буде виконувати рекомендації щодо режиму дня і деяких обмежень. Ось що допомагає прискорити відновлення організму:

  • Вживання великої кількості рідини знижує вміст токсинів в крові, прискорює їх виведення з організму, нормалізує температуру, запобігає зневодненню.
  • Обмежившись прийомом тільки «м’якої» їжі, яка не дратує і не пошкоджує слизову оболонку горла, можна виключити ризик його додаткового травмування.
  • Нормалізації самопочуття і сприятливого впливу на горло можна досягти за допомогою відвару шипшини, теплого чаю з лимоном, медом, малиною, смородиною – пити такі напої при хворобах горла дуже корисно.
  • Відмова від куріння значно підвищує ефективність лікування.
  • Контроль вологості повітря в приміщенні не дає слизовій оболонці пересушувати (мінімальне значення – 60%).
  • При виході на вулицю слід не допускати переохолодження, тому одяг повинен відповідати сезону і погодних умов. Не завадить і шарф, причому не тільки взимку, але також ранньою осінню і пізньою весною.
  • Під час прогулянок бажано дихати через ніс – так горло не буде піддаватися додатковому ризику переохолодження.
  • Протяги і працюючий кондиціонер – не найкращі «друзі» хворого горла, а скоріше зовсім навпаки.
  • Гучний крик і сміх сприяють надмірного навантаження голосових зв’язок, тому краще в цей період висловлювати свої емоції якомога тихіше.

А як же засоби народної медицини?

До «бабусиних» рецептів лікування горла слід ставитися з обережністю. І справа навіть не в тому, що багато подібних засобів можуть викликати алергічну реакцію організму. Хоча часто саме таким чином пацієнти погіршують свій стан, збільшуючи набряклість горла і провокуючи утруднення дихання. Нерідко проведення зігріваючих шию процедур без встановлення точного діагнозу стає причиною прискореного розвитку патології і розширення вогнища ураження. Так відбувається, коли больові відчуття у пацієнта пов’язані з попаданням інфекції та наявністю нагноєння в запаленої області. Зайве тепло в такому випадку не допомагає, а навпаки, шкодить. Тому обов’язково спочатку потрібно обов’язково звернутися до лікаря і узгодити з ним всі плановані оздоровчі процедури. Як правило, самолікування до добра не доводить.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.